Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 12:57:29

Αποστολέας Θέμα: επικουρικος γιατρος-ιδιώτης γιατρός  (Αναγνώστηκε 54310 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

14 Δεκεμβρίου 2012, 18:54:09
Αναγνώστηκε 54310 φορές
Αποσυνδεδεμένος

ΧρήστοςΒ


Καλησπέρα σας, είμαι καινούριος στο Forum και ως εκ τούτου ζητώ a priori συγγνώμη για τυχόν λάθη ή αστοχα ερωτήματα. Έχω τελειώσει την ειδικότητα εδώ και λίγους μήνες και έχω κάνει έναρξη ιατρικού επαγγέλματος (ιδιώτης). Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει αν έχω το δικαίωμα να δηλώσω συμμετοχή στην προκήρυξη επικουρικών γιατρών και αν στη περίπτωση επιτυχούς κατάληψης της θέσης θα πρέπει να κάνω διακοπή της λειτουργίας του ιατρείου. Σας ευχαριστώ.

14 Δεκεμβρίου 2012, 19:16:12
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

18 Δεκεμβρίου 2012, 11:46:52
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

ΧρήστοςΒ


καλημέρα σας ξανά, μετά από μακροχρόνια έρευνα και αφου από το υπουργειο υγείας με στείλαν στα νοσοκομεία και απο εκει στον ιατρικο σύλλογο, το συμπέρασμα είναι ότι προσλαμβάνεσαι με καθεστώς πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης και οφείλεις να διακόψεις οριστικά την ελέυθερη άσκηση του ιατρικού επαγγέλματος (στην οικεία ΔΟΥ). κανείς όμως δεν γνωρίζει να μου πει αν θα πρέπει να κάνω διακοπή του ιατρείου στον ιατρικό σύλλογο!!!!!

18 Δεκεμβρίου 2012, 20:33:13
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

anastasios theodoridis

Ιατροί
Συγγνώμη, δε θα χρειαστεί να καταθέσεις φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας;

Είσαι στους καταλόγους επικουρικών ιατρών και έχεις και ιδιωτικό ιατρείο;

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!

19 Δεκεμβρίου 2012, 17:02:42
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

ΧρήστοςΒ


δεν είναι πλέον απαραίτητη η κάρτας ανεργίας, ούτε καν η εγγραφή σον ΟΑΕΔ για να γραφτείς στους καταλόγους των επικουρικών. ακόμα και οι ιδιώτες μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή κι να διεκδικήσουν τη θέση του επικουρικού. οι υποψήφιοι καταχωρούνται σύμφωνα με τον αριθμό πρωτοκόλλου υποβολής της αίτησης τους (στα απαιτούμενα διακαιολογητικά δεν συμπεριλάμβάνεται πλέον η εγγραφή στον ΟΑΕΔ). το ζήτημα είναι τι γίνεται αν τελικά πάρεις τη θεση!

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
6120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Μαΐου 2011, 23:56:27
από EzeΤΡΟΛ
0 Απαντήσεις
2443 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Οκτωβρίου 2009, 22:45:52
από orfeo
11 Απαντήσεις
10785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Απριλίου 2014, 15:45:21
από pzogr
1 Απαντήσεις
5909 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Αυγούστου 2010, 12:36:24
από Chris123GR
1 Απαντήσεις
12154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Φεβρουαρίου 2012, 22:16:42
από D-Michalis