Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Απριλίου 2024, 04:07:34

Αποστολέας Θέμα: Καρκίνος όρχεων  (Αναγνώστηκε 2958 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

17 Ιανουαρίου 2013, 18:03:36
Αναγνώστηκε 2958 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Kurisu


Καλησπέρα σας και καλή χρονία. Μου φαίνεται πως στον αριστερό μου όρχι έχω ένα, ογκίδιο (?) ή κάτι τέτοιο. Έχω πανικοβληθεί γιατί διάβασα πως μπορεί να είναι καρκίνος!!! Παρ'όλα αυτά δεν έχω άλλα συμπτώματα, και πρέπει να το έχω εδώ και 2 χρόνια!!! Τώρα είμαι 16 χρονών, 17 σχεδόν. Τι πιστεύετε; Μπορεί να είναι απλώς μια κύστη; Φοβάμαι να πάω σε γιατρό... :/

Α επίσης κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι πως πολλές φορές της ημέρας το οσχέο μου γίνετε πολύ πιο "συμπαγή" και ας πούμε γίνετε δύσκολη η ψιλάφηση των όρχεων. Μετά από μπάνιο βέβαια το οσχέο χαλαρώνει και δεν το έχω αυτό. Είναι ανησυχητικό;

17 Ιανουαρίου 2013, 18:09:34
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Αγαπητέ μας, όπως θα διαβάσατε στους κανόνες του φόρουμ, τους οποίους και αποδεχθήκατε πριν εγγραφείτε, απαγορεύεται η άσκηση της ιατρικής μέσω αυτού. Για το λόγο αυτό συμβουλευτείτε τους γονείς σας, μια που δηλώνετε ανήλικος ώστε να απευθυνθείτε στον ιατρό της επιλογής σας για τα περαιτέρω.
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

Λέξεις κλειδιά: καρκινος ορχεις 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
5964 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Φεβρουαρίου 2014, 12:47:35
από EzeΤΡΟΛ
0 Απαντήσεις
3229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Νοεμβρίου 2011, 16:38:42
από alfie
0 Απαντήσεις
14659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Νοεμβρίου 2022, 00:10:34
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
4226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Νοεμβρίου 2023, 21:27:47
από Argirios Argiriou