Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα (αυτοαπασχόληση)

Βιβλίο Ασθενών και έκδοση ΑΠΥ. Πότε, Που, Πως.

<< < (5/6) > >>

md:
Προσωπικα το κρατω ακομα,πολυ απλα επειδη δεν εμπιστευομαι αν σε καποιο χρονικο διαστημα το επαναφερουν.Και για την συλλογη αποδειξεων απο ελευθερους επαγγελματιες αυτο δεν προτεινα το ΠΑΣΟΚ?

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΤι κάνετε πλέον με το Βιβλίο Επίσκεψης Ασθενών; Το ενημερώνετε ακόμη;

--- Τέλος παράθεσης ---
Ναι. Συνεχίζω στο ήδη θεωρημένο βιβλίο και θα χρησιμοποιήσω και αθεώρητο όταν αυτό τελειώσει αν στο μεταξύ δεν έχει δοθεί σαφής διευκρινιστική εγκύκλιος/οδηγία που να ξεκαθαρίζει αν καταργούνται τα θεωρημένα βιβλία ή γενικώς τα βιβλία αυτά.

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΤι κάνετε πλέον με το Βιβλίο Επίσκεψης Ασθενών; Το ενημερώνετε ακόμη;

--- Τέλος παράθεσης ---
Ναι. Συνεχίζω στο ήδη θεωρημένο βιβλίο και θα χρησιμοποιήσω και αθεώρητο όταν αυτό τελειώσει αν στο μεταξύ δεν έχει δοθεί σαφής διευκρινιστική εγκύκλιος/οδηγία που να ξεκαθαρίζει αν καταργούνται τα θεωρημένα βιβλία ή γενικώς τα βιβλία αυτά.

--- Τέλος παράθεσης ---

Έχει κανείς το σχετικό νόμο για να δούμε την ακριβή διατύπωση;

george fagogenis:
Σχετικά με τιμολόγιο:

Έκανα δυο επισκέψεις σε ιδιωτική κλινική και απ' ό,τι μου είπε το λογιστήριο, θα πρέπει να κόψω τιμολόγιο.....
Δεν έχω ξανακόψει. Τί τιμολόγιο θέλουν; "τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών", υποθέτω, (το 285). Τί συμπληρώνω πάνω; Ενα τιμολόγιο για τις δύο επισκέψεις; (είναι επίσκεψη και υπέρηχος την ίδια μέρα)
τί σειρά είναι το τιμολόγιο; ή μήπως αρκεί απλή αρίθμηση; θεώρηση (τρύπημα κλπ) ΔΕΝ χρειάζεται (από 1/1) ; 

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΣχετικά με τιμολόγιο:

Έκανα δυο επισκέψεις σε ιδιωτική κλινική και απ' ό,τι μου είπε το λογιστήριο, θα πρέπει να κόψω τιμολόγιο.....
Δεν έχω ξανακόψει. Τί τιμολόγιο θέλουν; "τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών", υποθέτω, (το 285). Τί συμπληρώνω πάνω; Ενα τιμολόγιο για τις δύο επισκέψεις; (είναι επίσκεψη και υπέρηχος την ίδια μέρα)
τί σειρά είναι το τιμολόγιο; ή μήπως αρκεί απλή αρίθμηση; θεώρηση (τρύπημα κλπ) ΔΕΝ χρειάζεται (από 1/1) ; 


--- Τέλος παράθεσης ---

Προς επαγγελματίες κόβουμε τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών χωρίς ΦΠΑ (διπλότυπο), αθεώρητο. Αριθμούμε από το 1. Δεν υπάρχει λόγος να έχει κανείς διαφορετικές σειρές στα τιμολόγια.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση