Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 23:56:36

Αποστολέας Θέμα: Εφαρμογή "Δήλωση Δαπανών για Υπηρεσίες Υγείας πριν την 01/01/2012" & επανεγγραφή  (Αναγνώστηκε 19901 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

31 Ιανουαρίου 2013, 12:56:05
Αναγνώστηκε 19901 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Σπυριδούλα Βήχα


Γεια σας. Έχω μία απορία όσον αφορά την εφαρμογή "Δήλωση Δαπανών για Υπηρεσίες Υγείας πριν την 01/01/2012" και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας επειδή μπορεί να απασχολεί και άλλους συναδέλφους.

Πριν από λίγες ημέρες έκανα επανεγγραφή στο σύστημα eΔΑΠΥ και μία από τις ερχόμενες βδομάδες πρόκειται να πάω να πάρω τα απαραίτητα στοιχεία για να ενεργοποιήσω τον νέο λογαριασμό. Δοκίμασα, λοιπόν, να συνδεθώ στην εφαρμογή "ΔΑΠΥ Ανοικτής Περίθαλψης" με τα νέα στοιχεία μου (κωδικό χρήστη & συνθηματικό) και όντως κατάφερα να συνδεθώ και διαπίστωσα ότι δεν είχαν χαθεί και οι υποβολές επισκέψεων των προηγούμενων μηνών (πράγμα αρκετά θετικό). Κατόπιν, θέλοντας να ελέγξω αν εξακολουθούν να υφίστανται και οι υποβληθείσες οφειλές από τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. που είχα οριστικοποιήσει εμπρόθεσμα πριν το τέλος του 2012, συνδέθηκα και στην εν λόγω εφαρμογή. Φαίνεται, λοιπόν, ότι οι οφειλές που είχα υποβάλλει στην εφαρμογή αυτή ή δεν έχουν διατηρηθεί ή «έχουν απομακρυνθεί από το σύστημα για περαιτέρω επεξεργασία». Ποιο από τα δύο όμως συμβαίνει; Εάν έχει ρωτήσει κάποιος συνάδελφος και γνωρίζει, παρακαλώ όπως μας ενημερώσει για να ξέρουμε και εμείς αν πρέπει να κινήσουμε πάλι τις διαδικασίες για να υποβάλλουμε τις οφειλές πριν το 2012 ή όλα είναι εντάξει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.
--
Σπυριδούλα Βήχα
Ιατρός :: Ειδικός παθολόγος
e-mail: spirviha@gmail.com

31 Ιανουαρίου 2013, 13:11:58
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Επειδή έψαξα και τις δικές μου υποβολές και δεν τις βρήκα, υποθέτω (και ελπίζω) ότι "αναλήφθηκαν" προς περεταίρω επεξεργασία... Οπότε (μάλλον) μείνε ήσυχος.

31 Ιανουαρίου 2013, 19:41:57
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επειδή έψαξα και τις δικές μου υποβολές και δεν τις βρήκα, υποθέτω (και ελπίζω) ότι "αναλήφθηκαν" προς περεταίρω επεξεργασία... Οπότε (μάλλον) μείνε ήσυχος.
Περνώντας τις οφειλές, για να έχω ένα αντίγραφο, έκανα PrintScreen σε κάθε σελίδα ξεχωριστά και στην συγκεντρωτική μαζί για να υπάρχει κάτι σαν αποδεικτικό ότι έχουν περαστεί.

31 Ιανουαρίου 2013, 19:46:00
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επειδή έψαξα και τις δικές μου υποβολές και δεν τις βρήκα, υποθέτω (και ελπίζω) ότι "αναλήφθηκαν" προς περεταίρω επεξεργασία... Οπότε (μάλλον) μείνε ήσυχος.
Περνώντας τις οφειλές, για να έχω ένα αντίγραφο, έκανα PrintScreen σε κάθε σελίδα ξεχωριστά και στην συγκεντρωτική μαζί για να υπάρχει κάτι σαν αποδεικτικό ότι έχουν περαστεί.
Ωστόσο αν πατήσεις το μεγενθυτικό φακό στο πάνω αριστερό μέρος και πατήσεις "Αναζήτηση", τα δείχνει.

31 Ιανουαρίου 2013, 23:18:06
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Σπυριδούλα Βήχα


[spoiler]
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επειδή έψαξα και τις δικές μου υποβολές και δεν τις βρήκα, υποθέτω (και ελπίζω) ότι "αναλήφθηκαν" προς περεταίρω επεξεργασία... Οπότε (μάλλον) μείνε ήσυχος.
Περνώντας τις οφειλές, για να έχω ένα αντίγραφο, έκανα PrintScreen σε κάθε σελίδα ξεχωριστά και στην συγκεντρωτική μαζί για να υπάρχει κάτι σαν αποδεικτικό ότι έχουν περαστεί.
Ωστόσο αν πατήσεις το μεγενθυτικό φακό στο πάνω αριστερό μέρος και πατήσεις "Αναζήτηση", τα δείχνει.
[/spoiler]

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το γνωρίζω ότι τα εμφανίζει από τον μεγενθυντικό φακό, αλλά με τον νέο λογαριασμό μου, πατάω στην "Διαχείριση Δαπανών" και μου λέει ότι πρέπει να ορίσω κατηγορία δαπάνης πρώτα... Δοκιμάσατε πρόσφατα να δείτε τις υποβληθείσες οφειλές σας κ. Πετράκη;
--
Σπυριδούλα Βήχα
Ιατρός :: Ειδικός παθολόγος
e-mail: spirviha@gmail.com

1 Φεβρουαρίου 2013, 07:18:08
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
[spoiler]
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επειδή έψαξα και τις δικές μου υποβολές και δεν τις βρήκα, υποθέτω (και ελπίζω) ότι "αναλήφθηκαν" προς περεταίρω επεξεργασία... Οπότε (μάλλον) μείνε ήσυχος.
Περνώντας τις οφειλές, για να έχω ένα αντίγραφο, έκανα PrintScreen σε κάθε σελίδα ξεχωριστά και στην συγκεντρωτική μαζί για να υπάρχει κάτι σαν αποδεικτικό ότι έχουν περαστεί.
Ωστόσο αν πατήσεις το μεγενθυτικό φακό στο πάνω αριστερό μέρος και πατήσεις "Αναζήτηση", τα δείχνει.
[/spoiler]

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το γνωρίζω ότι τα εμφανίζει από τον μεγενθυντικό φακό, αλλά με τον νέο λογαριασμό μου, πατάω στην "Διαχείριση Δαπανών" και μου λέει ότι πρέπει να ορίσω κατηγορία δαπάνης πρώτα... Δοκιμάσατε πρόσφατα να δείτε τις υποβληθείσες οφειλές σας κ. Πετράκη;

Δεν χρειάζεται να πάς κατηγορία δαπάνης. Απευθείας την δεύτερη επιλογή και μετά την αναζήτηση. Τις κοίταξα χτες, όταν είδα το post. Όλα καλά ήταν!

Τώρα λογικά με τον νεο λογαριασμό σας, μαλλον θα υπάρχει τέτοιο θέμα. Δεν ξέρω να απαντήσω για αυτό.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
25990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Μαΐου 2010, 02:52:44
από Δημήτριος
0 Απαντήσεις
45266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Μαρτίου 2011, 14:40:05
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
2001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Νοεμβρίου 2012, 18:25:14
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
75906 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Νοεμβρίου 2012, 05:38:13
από Denominator
0 Απαντήσεις
20138 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Δεκεμβρίου 2012, 23:43:29
από anastasios theodoridis