Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
26 Απριλίου 2024, 21:33:09

Αποστολέας Θέμα: Mηχάνημα Σακχάρου  (Αναγνώστηκε 4823 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

1 Δεκεμβρίου 2023, 13:09:37
Αναγνώστηκε 4823 φορές
Αποσυνδεδεμένος

gprentz25


Καλημερα!
Θελω τα φωτα σας..
Εργαζομαι για πρωτη φορα σε ιατρειο ως γραμματεας και μου ζητηθηκε να γραψω μηχανημα σακχαρου. Ωστοσο το παιδι που ηταν πριν δεν μου το εδειξε και δεν ξερω πως μπορω να το γραψω..
Εχει κανεις ιδεα;
Εχω γραψει σκαρφιστηρες και ταινιες μετρησης, αλλα το μηχανημα δεν μπορω να το βρω.. Ειναι στην ιδια σελιδα η πρεπει να μπω αλλου;


Ευχαριστω προκαταβολικα!!

1 Δεκεμβρίου 2023, 13:17:39
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

1 Δεκεμβρίου 2023, 15:29:31
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλημερα!
Θελω τα φωτα σας..
Εργαζομαι για πρωτη φορα σε ιατρειο ως γραμματεας και μου ζητηθηκε να γραψω μηχανημα σακχαρου. Ωστοσο το παιδι που ηταν πριν δεν μου το εδειξε και δεν ξερω πως μπορω να το γραψω..
Εχει κανεις ιδεα;
Εχω γραψει σκαρφιστηρες και ταινιες μετρησης, αλλα το μηχανημα δεν μπορω να το βρω.. Ειναι στην ιδια σελιδα η πρεπει να μπω αλλου;


Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Όντως, το μηχάνημα (το σακχαρόμετρο) δεν συνταγογραφείται. Το δίνει το Φαρμακείο στον ασθενή δωρεάν, υπό την προυπόθεση ότι ο ασθενής έχει συνταγή για ταινίες μέτρησης σακχάρου και σκαρφιστήρες.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
10089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Μαρτίου 2012, 08:08:29
από panos papadopoulos
6 Απαντήσεις
5191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Αυγούστου 2011, 23:33:11
από tasath
5 Απαντήσεις
37060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Δεκεμβρίου 2012, 21:28:07
από kdiwavvou
0 Απαντήσεις
4147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Δεκεμβρίου 2012, 09:54:07
από Argirios Argiriou
20 Απαντήσεις
111134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Φεβρουαρίου 2023, 19:59:45
από Argirios Argiriou