Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 13:02:00

Αποστολέας Θέμα: Το Amazon αδυνατεί να μου στείλει την παραγγελία μου στην Αθήνα...??  (Αναγνώστηκε 10269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

23 Σεπτεμβρίου 2013, 18:21:33
Αναγνώστηκε 10269 φορές
Αποσυνδεδεμένος

anasm



  We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.

Γειά σας!

Αυτή είναι η ένδειξη, που μου βγάζει στο Amazon, ζητώντας μου ν'αλλάξω διεύθυνση ή την ίδια την παραγγελία...

Νομίζω, πραγματικά, θα άξιζε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ να μοιραστούμε την εμπειρία μας, και τα αναπόφευκτα παθήματά/μαθήματά μας, στην προσπάθειά μας για ασφαλείς και ξεκάθαρες συναλλαγές μέσω διαδικτύου,
που αφορούν στην αγορά ιατρικού εξοπλισμού και όχι μόνο...


Συγχωρήστε με που επενέρχομαι, με κάτι, που ίσως έχει ξανασυζητηθεί...

Παρόλα αυτά,
προσπάθησα, μήπως βγάλω άκρη με το παρακάτω παλαιότερο topic, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


Σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το χρόνο σας, και την όποια επισήμανση -συμβουλή σας..  ??? ::)

23 Σεπτεμβρίου 2013, 18:24:04
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

  We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.

Γειά σας!

Αυτή είναι η ένδειξη, που μου βγάζει στο Amazon, ζητώντας μου ν'αλλάξω διεύθυνση ή την ίδια την παραγγελία...

Νομίζω, πραγματικά, θα άξιζε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ να μοιραστούμε την εμπειρία μας, και τα αναπόφευκτα παθήματά/μαθήματά μας, στην προσπάθειά μας για ασφαλείς και ξεκάθαρες συναλλαγές μέσω διαδικτύου,
που αφορούν στην αγορά ιατρικού εξοπλισμού και όχι μόνο...


Συγχωρήστε με που επενέρχομαι, με κάτι, που ίσως έχει ξανασυζητηθεί...

Παρόλα αυτά,
προσπάθησα, μήπως βγάλω άκρη με το παρακάτω παλαιότερο topic, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


Σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το χρόνο σας, και την όποια επισήμανση -συμβουλή σας..  ??? ::)
Ίσως σε βοηθήσει αυτό (και οι επόμενες 2 δημοσιεύσεις): Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

23 Σεπτεμβρίου 2013, 20:29:05
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

 We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.

Γειά σας!

Αυτή είναι η ένδειξη, που μου βγάζει στο Amazon, ζητώντας μου ν'αλλάξω διεύθυνση ή την ίδια την παραγγελία...

Νομίζω, πραγματικά, θα άξιζε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ να μοιραστούμε την εμπειρία μας, και τα αναπόφευκτα παθήματά/μαθήματά μας, στην προσπάθειά μας για ασφαλείς και ξεκάθαρες συναλλαγές μέσω διαδικτύου,
που αφορούν στην αγορά ιατρικού εξοπλισμού και όχι μόνο...


Συγχωρήστε με που επενέρχομαι, με κάτι, που ίσως έχει ξανασυζητηθεί...

Παρόλα αυτά,
προσπάθησα, μήπως βγάλω άκρη με το παρακάτω παλαιότερο topic, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


Σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το χρόνο σας, και την όποια επισήμανση -συμβουλή σας..  ??? ::)
Ίσως σε βοηθήσει αυτό (και οι επόμενες 2 δημοσιεύσεις): Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Κε Παπαδόπουλε, σας ευχαριστώ ΘΕΡΜΑ !!!

Παρόλα αυτά, ΒΡΗΚΑ ΑΚΡΗ !!!

Η λέξη κλειδί, δεν είναι απλά amazon, αλλά amazon.com.uk

Η σελίδα του εγγλέζικου Amazon (και όχι του αμερικάνικου..) είναι σχεδόν (*1) σαν να ψωνίζεις από κάποιο ελληνικό e-shop !!!


(*1) -Σημαντική, but inevitable exception, η μετατροπή του ποσού (λίρες Αγγλίας) σε ευρώ...


Πάντως, ίσως αξίζει να κάνουμε ένα Topic,
σχετικά με όλα τα βασικά χρήσιμα tips για αγορές μέσω internet, και ειδικά από sites του εξωτερικού...


23 Σεπτεμβρίου 2013, 21:35:23
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν έχω καθόλου εμπειρία από amazon.
Μήπως ο πωλητής έγραφε ότι δεν στέλνει Ελλάδα; Στο e-bay (co.uk κι εκεί) κοιτάζω πάντα αν στέλνει Ελλάδα ο πωλητής. Μερικούς μάλιστα που δήλωναν ότι δεν στέλνουν, τους "κατάφερα" με προσωπικό μήνυμα να στείλουν.

5 Οκτωβρίου 2013, 20:06:32
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

anasm


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν έχω καθόλου εμπειρία από amazon.
Μήπως ο πωλητής έγραφε ότι δεν στέλνει Ελλάδα; Στο e-bay (co.uk κι εκεί) κοιτάζω πάντα αν στέλνει Ελλάδα ο πωλητής. Μερικούς μάλιστα που δήλωναν ότι δεν στέλνουν, τους "κατάφερα" με προσωπικό μήνυμα να στείλουν.

Λοιπόν, άκου να δείς πλάκα...

Σήμερα, τελικά, τσεκάρω σ'ένα ντουλάπι που στοιβάζεται η αλληλογραφία της πολυκατοικίας,
και βλέπω έναν ανοιγμένο φάκελο...που ευτυχώς, υπήρχε μέσα το διαπασών που είχα παραγγείλει...  :o :o

Το σφυράκι, το οποίο παρήγγειλα την ίδια ημερομηνία με το διαπασών, είναι "στο άγνωστο"...  ???

Βέβαια, επειδή η παραγγελία έγινε σε διαφορετικές Εταιρείες, ίσως τελικά, να μου έρθει κάτι από 'βδομάδα...  ??? ???

Από την εμπειρία σας με το e-shopping,
υπάρχει τρόπος, η παράδοση να γίνεται στο χέρι του πελάτη, ή από αντίστοιχη ελληνική εταιρεία courier... ??

Σας ευχαριστώ πολύ!

5 Οκτωβρίου 2013, 20:37:32
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Εξαρτάται από το τι επιλογές αποστολής προσφέρει ο πωλητής.
Απλό ταχυδρομείο
Συστημένο
courier
Με την αντίστοιχη επιπλέον χρέωση.
Στα 2 τελευταία δίνεται συνήθως και αριθμός αναζήτησης

5 Οκτωβρίου 2013, 22:28:30
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

tasath


Συνήθως το amazon.com (US) δεν στέλνει κάποιες κατηγορίες προϊόντων στην Ελλάδα (π.χ. ηλεκτρονικά, νομίζω ρούχα, κλπ). Αντίθετα στέλνει άλλες, π.χ. βιβλία.

Το amazon.co.uk η το amazon.de (Γερμανία) στο 90% των περιπτώσεων στέλνει Ελλάδα. Μερικές φορές όχι, αλλά αυτό εξαρτάται από το αν ο πωλητής είναι το ίδιο το amazon η συνεργαζόμενη επιχείρηση.


Μπουμπούκος γιοκ. Τσεκούρι τώρα.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
15748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Μαρτίου 2011, 17:52:03
από anastasios theodoridis
1 Απαντήσεις
22496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16 Φεβρουαρίου 2018, 01:36:25
από Αρχίατρος
0 Απαντήσεις
24148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 3 Δεκεμβρίου 2021, 23:42:36
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
24583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Δεκεμβρίου 2021, 00:48:37
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
24344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Δεκεμβρίου 2021, 14:29:45
από Argirios Argiriou