Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 21:36:47

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη: Κενές και κενούμενες θέσεις Κ.Υ. - Π.Ι. και πλοίων 15-10-2013  (Αναγνώστηκε 14103 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

29 Νοεμβρίου 2013, 19:06:32
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Γιατί να μου φαίνεται παράλογο;  ???
Και πώς επηρεάζει η απεργία των διοικητικών υπαλλήλων του Καποδιστριακού την έκδοση των αποτελεσμάτων για αγροτικά;

Και εγώ την ίδια απορία έχω!
Μήπως συμπαράσταση;;;

30 Νοεμβρίου 2013, 21:44:31
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ηδη η κανονικη επομενη προκηρυξη ειναι ετοιμη, αλλα δε μπορει να βγει ακομα λογω μη ανακοινωσης των αποτελεσματων για τα λεγομενα "μαυρα" αγροτικα...
Δεν εχουν ανακοινωθει ομως οχι για τους λογους που υποθεσατε..η καθυστερηση οφειλεται στην απεργια των διοικητικων υπαλληλων του Καποδιστριακου (απολυτα αληθες και εξακριβωμενο οσο και αν σας φαινεται περιεργο και παραλογο)..σαφως ομως μιλαμε για γραφειοκρατικο θεμα το οποιο τα μεγαλα μυαλα του υπουργειου "αδυνατουν" να λυσουν..λυση βεβαια υπαρχει και ειναι φοβερα απλη και προφανης, αλλα στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα!
Τελικά, θα μας λύσεις την απορία;

2 Δεκεμβρίου 2013, 19:56:03
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Ειπα μηπως σημερα εκαναν μια σχετικη ανακοινωση,αλλα αφου δεν το εκαναν ας το πω εγω τοτε..
εχει να κανει με την ΜΗ ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ 7 ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ (αναγραφεται μονο ο χαρακτηρισμος)..

Γελαστε ελευθερα και αφοβα

3 Δεκεμβρίου 2013, 08:26:58
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Πώς γίνεται σε 7 άτομα της Ιατρικής Αθηνών να υπάρχει μόνο ο χαρακτηρισμός κι όχι βαθμολογίας και στους άλλους (της Αθήνας πάλι) να υπάρχει;
Και περιμένουμε να λήξει η απεργία των διοικητικών, να αναγραφεί ο βαθμός, να βγουν τα αποτελέσματα για τα "μαύρα" (μήπως να βγουν πρώτα τα προσωρινά και μετά τα οριστικά; ) για να βγει η επόμενη "κανονική" προκήρυξη;
Εντυπωσιακό!

3 Δεκεμβρίου 2013, 10:17:25
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


7 ειναι συνολικα οι αποφοιτοι της ιατρικης Αθηνων που δηλωσαν στη "μαυρη" λιστα.

Οποτε πρεπει να ληξει η απεργια των διοικητικων για να ξεμπλοκαρει η υποθεση.
Οποιος δε θελει βεβαια να ζυμωσει, χιλια χρονια κοσκινιζει.

Και σαφως πρωτα θα βγουν τα προσωρινα, μετα απο 10 ημερες τα οριστικα και μετα θα βγει η "κανονικη" προκηρυξη αφου της προστεθουν και τα "καταμαυρα" αγροτικα που δεν πηρε κανενας.
Καλο Γεναρη!

Ελπιζω να διασκεδασατε με αυτα τα τραγελαφικα!
« Τελευταία τροποποίηση: 3 Δεκεμβρίου 2013, 10:21:09 από silvertaur »

3 Δεκεμβρίου 2013, 10:48:50
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, είναι καθεστώς σε όλα τα πτυχία της Αθήνας να μην γράφεται βαθμός αλλά μόνο χαρακτηρισμός και μετά να χρειάζεται να προστεθεί βαθμός εν των υστέρων για να διεκδικήσουν αγροτικό;
Το "καλό Γενάρη" είναι επομένως σχετικό αφού όλα εξαρτώνται από την πορεία των διοικητικών του Καποδιστριακού...... (και των κοσκινιζόντων του Υπουργείου)

3 Δεκεμβρίου 2013, 12:22:45
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

jordi


Συναδελφοι,σε αυτες τις προκυρηξεις,βγαινουν κατευθειαν τα αποτελεσματα,δεν υπαρχουν προσωρινα αποτελεσματα!Τωρα γιατι δεν τα εχουν δημοσιευσει,αυτο ειναι...αλλου παπα ευαγγελιο!!!!!!!!!! ::)

29 Δεκεμβρίου 2013, 14:11:10
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Κι όμως βγήκαν τα Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος της ενδιάμεσης προκήρυξης για τα "μαύρα" αγροτικά που έμειναν κενά από την προκήρυξη της 15/10/2013 και επαναπροκηρύχθηκαν τον Οκτώβριο με καταληκτική ημερομηνία  την 29-10-2013 (2 μήνες μετά). Τι έγινε, σταμάτησαν την απεργία οι διοικητικοί του Καποδιστριακού;
82 άτομα (στα 92 άτομα υπάρχουν 10 που δεν έχουν ιατρείο) στις 363 θέσεις (22%).
Κουράγιο Άδωνι, με τα νέα μέτρα και "κίνητρα" θα τα γεμίσεις όλα!

29 Δεκεμβρίου 2013, 20:23:49
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Χείμαρρος κινήτρων.
 Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

29 Δεκεμβρίου 2013, 20:50:21
Απάντηση #24
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Απαράδεκτο να θεραπεύεσαι από Τούρκο ιατρό.

Δεν αναφέρεται αν η αγγελία είναι μόνο για Έλληνες.
« Τελευταία τροποποίηση: 29 Δεκεμβρίου 2013, 20:57:44 από ΑΡΗΣ »
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

29 Δεκεμβρίου 2013, 21:40:10
Απάντηση #25
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος δήμαρχος προσπαθεί.
Άλλοι επιμένουν στο: "να κόψουν το κεφάλι τους να στείλουν γιατρό" και τελικά το κεφάλι (και άλλα σημεία του σώματος) που κόβεται είναι των γιατρών που καλούνται υπηρεσιακά να καλύψουν.

30 Δεκεμβρίου 2013, 10:34:00
Απάντηση #26
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Πολύ καλά ξέρεις Διαμαντή ότι οι καλές προθέσεις δεν αρκούν. Ο Δήμαρχος από ποιους πόρους θα αποζημιώσει τα όσα υπόσχεται; Από έρανο στην εκκλησία;
Είναι σε θέση ο κάθε Αδωνις να επιχορηγήσει τους Δήμους των νησιών με τα ανάλογα ποσά; Στο παρελθόν (2007) παρ' ότι υπήρξε επιχορήγηση για κάθε
Πολυδύναμο ιατρείο για ετήσια κάλυψη ενοικίου των γιατρών από το ΕΣΠΑ με ποσά από 5000 έως και 9000 € τα χρήματα αυτά δεν έφτασαν ποτέ
στο προορισμό τους.
 (Δες σχετικά εδώ Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος στο τέλος της σελίδας το μήνυμα μου, ξέρω ότι ο σύνδεσμος προφανώς δεν
παραπέμπει πια πουθενά) 

30 Δεκεμβρίου 2013, 10:46:09
Απάντηση #27
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Επίσης, διανύουμε προεκλογική περίοδο για την τοπική αυτοδιοίκηση και ο νυν Δήμαρχος έχει κάθε λόγο να θέλει να φέρει προεκλογικά ιατρό στους δημότες του, αλλά και να αφήσει τον λογαριασμό στον νέο Δήμαρχο, σε περίπτωση μη επανεκλογής του.
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

30 Δεκεμβρίου 2013, 11:21:52
Απάντηση #28
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Μπορούν να βρουν πόρους αν θέλουν και νόμιμα (π.χ. δωρεές) και με πλάγιους τρόπους π.χ. έργο που δεν γίνεται και ο προϋπολογισμός πάει αλλού. Δε μιλάμε για μεγάλα έργα αλλά μικρά που δεν υπάρχει ιδιαίτερος έλεγχος π.χ. καθαρισμός αγροτικών δρόμων κλπ. Ενδεχομένως η "παρατυπία" να είναι εν γνώσει του δημοτικού συμβουλίου και να έχει τη σύμφωνη γνώμη ότι δεν θα το καταγγείλει κανείς.
Η αλήθεια όσων υπόσχεται ο κάθε δήμαρχος θα φανεί άμεσα στην πράξη.
Π.χ. στέγη και διατροφή. Αν πας και δεν έχει σπίτι ή σίτιση ή έχει τίποτα της πλάκας, έφυγες άμεσα και τον "ξεμπροστιάζεις" στην τοπική κοινωνία και στο πανελλήνιο αν θες.
Περί οικονομικής αποζημίωσης, αν ενδιαφερθεί ιδιώτης γιατρός, υποθέτω θα ζητήσει να γίνει συμβόλαιο. Δε νομίζω να πάει στο στυλ: "έλα και θα σου δίνουμε τόσα".
Κι εκεί αν γίνει αθέτηση, φεύγεις και βγαίνεις αναφερόμενος.
Νόμιμη αποζημίωση σε γιατρό του δημοσίου πέραν την προβλεπόμενης πενιχρής ημερήσιας αποζημίωσης, που δίνεται από το νοσοκομείο, δε νομίζω να μπορούν να δώσουν.
Πάντως θυμάμαι ο Άδωνις είχε εξαγγείλει νομοθετική ρύθμιση που θα επιτρέπει στους δήμους να δικαιολογούν έξοδα διαμονής και σίτισης του γιατρού. Δεν ξέρω αν το προχώρησε.
« Τελευταία τροποποίηση: 30 Δεκεμβρίου 2013, 11:34:05 από Αδαμάντιος Σκούφαλος »

30 Δεκεμβρίου 2013, 19:11:24
Απάντηση #29
Αποσυνδεδεμένος

Πατρωνάκης Μάνος

Moderator
 Θεωρώ πάντως καθήκον μου σε αυτό το σημείο να εκφράσω την επιφύλαξη μου σε οποιαδήποτε έωλη διάθεση είτε της αυτοδιοίκησης των νησιών
είτε τις υποσχέσεις για επικείμενη κεντρική νομοθετική ρύθμιση των κινήτρων. Προσωπική μου άποψη αλλά και πείρα.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
11317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Σεπτεμβρίου 2012, 06:12:43
από alex52
15 Απαντήσεις
10440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Ιουλίου 2013, 09:53:39
από deleteduser
2 Απαντήσεις
3747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Μαρτίου 2013, 18:45:06
από anastasios theodoridis
16 Απαντήσεις
10085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Μαΐου 2013, 21:53:30
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
15 Απαντήσεις
8009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Οκτωβρίου 2013, 15:29:13
από Denominator