Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 11:57:22

Αποστολέας Θέμα: Πως θα λαμβάνουμε συνταγολόγια για χειρόγραφες συνταγές από το ΠΕΔΥ.  (Αναγνώστηκε 6397 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

21 Φεβρουαρίου 2014, 23:12:56
Αναγνώστηκε 6397 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

22 Φεβρουαρίου 2014, 21:06:34
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

samsok


δεν ηξερα οτι χορηγουν χειρογραφα συνταγολογια και στους μη συμβεβλημενους...
επισης αυτον τον διαχειριστη εμεις που και πως τον βρισκουμε???
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Φεβρουαρίου 2014, 21:09:06 από samsok »

20 Μαρτίου 2014, 14:34:43
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Πήγα σήμερα στην Φαρμακευτική Υπηρεσία του πρώην ΙΚΑ (νυν ΠΕΔΥ) Καβάλας.
Για να πάρω καινούρια συνταγολόγια για χειρόγραφες συνταγές χρειάζεται:

1) Φωτοτυπία της Αστυνομικής μου Ταυτότητας.

2) Φωτοτυπία του βιβλιαρίου μου, του ΤΣΑΥ (η σελίδα με τα στοιχεία μου).

3) Σφραγίδα μου.

4) Υπεύθυνη δήλωση.
« Τελευταία τροποποίηση: 20 Μαρτίου 2014, 15:12:30 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

24 Απριλίου 2014, 18:31:23
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

spyros


Πριν κανένα μήνα που είχα ρωτήσει δεν ήξεραν τίποτα για τα συνταγολόγια. Σήμερα πέρασα από τον ΕΟΠΥΥ (την πρώην τοπική ΥΠΑΔ, όπου κατέθετα κάποτε για το Δημόσιο) και μου έδωσαν!
Το μόνο που μου ζήτησαν ήταν μια υπεύθυνη δήλωση ότι έχω αποχρεώσει όλα τα παλιά (και αυτό επειδή για κάποιο λόγο δεν με έβρισκαν στις παλιές καταστάσεις από το ΙΚΑ).
Σημειωτέον ότι είμαι πιστοποιημένος, όχι συμβεβλημένος.

24 Απριλίου 2014, 22:37:59
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

md


Ισχυει οτι μετα απο καποιο διαστημα πρεπει να παραδοθουν τα συνταγολογια ακομα κι αν δεν εχουν συμπληρωθει?Προσπαθω εδω και καιρο να ρωτησω στο ΙΚΑ που τα χρεωθηκα,αλλα ειτε δεν απαντουν στα τηλεφωνα ειτε αυτος που απαντα ειναι αναρμοδιος κι ο αρμοδιος λειπει!

25 Απριλίου 2014, 00:20:09
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ισχυει οτι μετα απο καποιο διαστημα πρεπει να παραδοθουν τα συνταγολογια ακομα κι αν δεν εχουν συμπληρωθει?Προσπαθω εδω και καιρο να ρωτησω στο ΙΚΑ που τα χρεωθηκα,αλλα ειτε δεν απαντουν στα τηλεφωνα ειτε αυτος που απαντα ειναι αναρμοδιος κι ο αρμοδιος λειπει!
   Πάντως εγώ τα έχω απο πάντα (πρέπει να έκελισα διετιά δλδ...) αφού τα χρησιμοποιώ καθόλου (έγραψα  ενα ΙΦΕΤ προ εξαμηνου) και δεν τα έχω επιστρέψει. Γιατί να πάρω καινούρια; Να πετάξουν τα παλιά; Έχουν περίσσεμα; (έκαναν σύμβαση με κάποια ημέτερη εταιρία που τα προμηθεύει και πρέπει να ξοδεύονται; )

25 Απριλίου 2014, 10:13:52
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

spyros


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Ισχυει οτι μετα απο καποιο διαστημα πρεπει να παραδοθουν τα συνταγολογια ακομα κι αν δεν εχουν συμπληρωθει?Προσπαθω εδω και καιρο να ρωτησω στο ΙΚΑ που τα χρεωθηκα,αλλα ειτε δεν απαντουν στα τηλεφωνα ειτε αυτος που απαντα ειναι αναρμοδιος κι ο αρμοδιος λειπει!
   Πάντως εγώ τα έχω απο πάντα (πρέπει να έκελισα διετιά δλδ...) αφού τα χρησιμοποιώ καθόλου (έγραψα  ενα ΙΦΕΤ προ εξαμηνου) και δεν τα έχω επιστρέψει. Γιατί να πάρω καινούρια; Να πετάξουν τα παλιά; Έχουν περίσσεμα; (έκαναν σύμβαση με κάποια ημέτερη εταιρία που τα προμηθεύει και πρέπει να ξοδεύονται; )

Εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο πέρισυ κάποια στιγμή από το ΙΚΑ και μου είχαν ζητήσει να τα επιστρέψω (πάντα ως πιστοποιημένος). Αφού τώρα δίνουν, είπα να έχω ένα για τις φορές που πέφτει (επίσημα) το σύστημα, για να μη διώχνω κόσμο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
134 Απαντήσεις
52535 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Δεκεμβρίου 2010, 00:45:57
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Ιουλίου 2010, 12:09:35
από ΑΡΗΣ
40 Απαντήσεις
24961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18 Ιουλίου 2012, 15:23:39
από Harper
0 Απαντήσεις
5946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Οκτωβρίου 2014, 20:57:42
από Ορθοπαιδικός
3 Απαντήσεις
4243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Οκτωβρίου 2015, 20:34:37
από Denominator