Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 11:39:08

Αποστολέας Θέμα: Διαδικασία εγγραφής στο GMC  (Αναγνώστηκε 9982 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

17 Ιουνίου 2014, 09:48:06
Αναγνώστηκε 9982 φορές
Αποσυνδεδεμένος

DrGar


Μήπως κάποιος συνάδελφος  έχει  στο παρελθόν διεκπεραιώσει την εγγραφή του στο  GMC?  Έχω κάποιες  απορίες  σχετικά με  τη  διαδικασία και ειδικά  , αναφορικά με το ζητούμενο της πρόσφατης επαγγελματικής  εκπαίδευσης.  Κάθε βοήθεια  ευπρόσδεκτη

17 Ιουνίου 2014, 22:45:41
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

timex


Το καλύτερο από όλα είναι να διαβάσεις την ιστοσελίδα του GMC και να τους πάρεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις αν έχεις κάποια απορία.
Στο GMC βλέπουν κάθε αίτηση για την άδεια άσκησης χωριστά!

18 Ιουνίου 2014, 00:08:24
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Έχω κάνει εγγραφή. Ρώτα κι αν θυμάμαι θα σου πω.

18 Ιουνίου 2014, 09:50:45
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

DrGar


Σας  ευχαριστώ για τις απαντήσεις  . Κατόρθωσα  να το ξεπεράσω  το πρόβλημα  , που , τελικά , ήταν τεχνικής φύσης. Πλέον, η απορία  μου αφορά το φορέα μετάφρασης των επίσημων  εγγράφων  , που  μπορώ να επιλέξω.  Θα έχω  πρόβλημα με  το GMC αν τα  μεταφράσω σε  ένα αντίστοιχο  ιδιωτικό  γραφείο  ή πρέπει  , οπωσδήποτε, να αποτανθώ  στο Υπουργειο Εξωτερικών ή στο Βρετανικό συμβούλιο?  Σημειωτέον πως  μένω  εκτός Αθηνών  και δεν έχω  καμία διάθεση να ταχυδρομώ  τα πρωτότυπα (πτυχίο, τίτλο ειδικότητας κτλ)

18 Ιουνίου 2014, 10:03:40
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Αυτό δεν το γνωρίζω. Τα μετέφρασα στο υπουργείο εξωτερικών. Υποθέτω χωρίς όμως να είμαι σίγουρος ότι αν εξασφαλίσεις την παρουσία της σφραγίδας της Χάγης (το ευρωπαϊκό "γνήσιο της υπογραφής") στα έγγραφα τότε θα έχουν την ίδια ισχύ.

18 Ιουνίου 2014, 10:46:22
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Loumakis

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Σας  ευχαριστώ για τις απαντήσεις  . Κατόρθωσα  να το ξεπεράσω  το πρόβλημα  , που , τελικά , ήταν τεχνικής φύσης. Πλέον, η απορία  μου αφορά το φορέα μετάφρασης των επίσημων  εγγράφων  , που  μπορώ να επιλέξω.  Θα έχω  πρόβλημα με  το GMC αν τα  μεταφράσω σε  ένα αντίστοιχο  ιδιωτικό  γραφείο  ή πρέπει  , οπωσδήποτε, να αποτανθώ  στο Υπουργειο Εξωτερικών ή στο Βρετανικό συμβούλιο?  Σημειωτέον πως  μένω  εκτός Αθηνών  και δεν έχω  καμία διάθεση να ταχυδρομώ  τα πρωτότυπα (πτυχίο, τίτλο ειδικότητας κτλ)

Επειδή και εγώ μπήκα σ΄αυτη τη διαδικασία στο παρελθόν για να εργασθώ στην Αγγλία, μπορείς να τα μεταφρασεις και σε ιδιωτικό μεταφραστικό γραφείο, όμως το κόστος ειναι πολύ μεγαλύτερο (20 ευρω ανα σελίδα πέρσι σε μεταφραστικό γραφείο στη Λάρισα), ενω το κόστος μεταφρασης απο το Υπουργείο Εξωτερικών ειναι αρκετά χαμηλότερο.
"Οσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται, ζυγόν δουλείας άς έχωσι. Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία" (Ανδρέας Κάλβος, ωδή εις Σάμον)
   Συμπέρασμα: η πατρίδα δεν μπορεί να περιμένει σωτηρία απο ενάρετους δειλούς, θα πρέπει να το λέει και η καρδιά τους.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
6828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Δεκεμβρίου 2010, 18:27:48
από anastasios theodoridis
14 Απαντήσεις
9228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Ιανουαρίου 2013, 12:36:53
από Denominator
6 Απαντήσεις
7640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Ιανουαρίου 2015, 15:56:04
από Argirios Argiriou
13 Απαντήσεις
6702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Μαΐου 2016, 20:30:04
από Gatekeeper
0 Απαντήσεις
1344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Φεβρουαρίου 2024, 12:49:59
από Argirios Argiriou