Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 10:45:41

Αποστολέας Θέμα: παροχες ΕΚΠΥ του ΕΟΠΥΥ - εγγραφη ιατρων  (Αναγνώστηκε 32447 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

19 Νοεμβρίου 2014, 19:43:31
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

ΛΟΥΜΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ


Και υπάρχουν και χειρότερα...εμένα μου βγάζει λάθος το συνθηματικό ενώ πήρα κλειδάριθμο.Σε προσπάθεια αλλαγής -δημιουργίας νεου συνθηματικού(password)μου απαντάει : λάθος ΑΦΜ!?
ΟΥΤΕ  ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!φυσικά έστειλα e-mail στο e-dapy κλπ.....αλλά πιστεύω θα αργήσουν να μου απαντήσουν.
Τώρα πως γίνεται να μου πήρε την αίτηση με άλλο συνθηματικό (αφού γράφεται δύο φορές με την επιβεβαίωση και φυσικάδεν έβαλα οτι νάναι) ειναι ΜΥΣΤΗΡΙΟ. ???

20 Νοεμβρίου 2014, 21:18:48
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

elide


Αφορά ολους τους ιατρούς συμβεβλημένους και πιστοποιημένους.

20 Νοεμβρίου 2014, 23:11:06
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αφορά ολους τους ιατρούς συμβεβλημένους και πιστοποιημένους.

Αφρορά και ιατρούς ΕΣΥ?
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

20 Νοεμβρίου 2014, 23:46:55
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αφορά ολους τους ιατρούς συμβεβλημένους και πιστοποιημένους.
Αφρορά και ιατρούς ΕΣΥ?
   Κανονικά ναι, αφού πιθανότατα θα περιλαμβάνει και γνωματεύσεις για ΦΥΚ, και για ότι αλλο παρέχεται με γνωμάτευση και δαπάνη απο τον ΕΟΠΥΥυυυ. Εδώ ζητάν να γραφούν και οι αγροτικοί.

23 Νοεμβρίου 2014, 17:51:07
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

papadnefeli


Η σελίδα όμως είναι ανενεργή (όταν πατάς τους κωδικούς του taxis net βγαινει  error ) σήμερα που λήγει η προθεσμία για τους γενικούς ιατρούς.
Επίσης στο ΕΣΥ δεν υπήρξε καμία ενημέρωση από την υπηρεσία μας.
Και τι δουλειά έχουν οι κωδικοί του taxis στους διορισμένους στο Δημόσιο γιατρούς;

23 Νοεμβρίου 2014, 18:48:04
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

ZArk


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Η σελίδα όμως είναι ανενεργή (όταν πατάς τους κωδικούς του taxis net βγαινει  error ) σήμερα που λήγει η προθεσμία για τους γενικούς ιατρούς.
Επίσης στο ΕΣΥ δεν υπήρξε καμία ενημέρωση από την υπηρεσία μας.
Και τι δουλειά έχουν οι κωδικοί του taxis στους διορισμένους στο Δημόσιο γιατρούς;


Η σελίδα λειτουργεί κανονικά αρκει να επιμείνεις.
Έκανα εγγραφή κανονικά, επίσης συνάδελφος άλλης ειδικότητας έκανε εκπρόθεσμα εγγραφή σήμερα.
"Έχω παρατηρήσει ότι, ακόμα και οι άνθρωποι που ισχυρίζονται ότι τα πάντα είναι προκαθορισμένα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να τα αλλάξουμε, κοιτάζουν αριστερά-δεξιά πριν περάσουν τον δρόμο."


"Stephen Hawkings"

23 Νοεμβρίου 2014, 18:50:36
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

ZArk


Για τους κωδικούς δεν ξέρω τι ισχύει γιατι ενω δηλώνεις κωδικό εσύθ σου παρέχεται και ενας κλειδάριθμος απο το σύστημα. Θα δούμε που θα χρησιμεύσουν. ???
"Έχω παρατηρήσει ότι, ακόμα και οι άνθρωποι που ισχυρίζονται ότι τα πάντα είναι προκαθορισμένα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να τα αλλάξουμε, κοιτάζουν αριστερά-δεξιά πριν περάσουν τον δρόμο."


"Stephen Hawkings"

25 Νοεμβρίου 2014, 11:36:12
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Είμαι πιστοποιημένος και θέλησα να εγγραφώ στην εφαρμογή παροχών ΕΚΠΥ του ΕΟΠΥΥ. Αρχικά έβαλα το username/password που είχα χρησιμοποιήσει όταν εγγράφηκα για τα οφειλόμενα του ΟΠΑΔ, αλλά ήταν αδύνατο, καθλως η εφαρμογή με πληροφορούσε ότι υπήρχε ήδη χρήστης με αυτό το username. Όταν προσπάθησα να εγγραφώ με άλλο username/password, η εγγραφή προχώρησε κανονικά.
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

25 Νοεμβρίου 2014, 12:09:13
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

ΔΟΥΚΑΣ ΔΟΥΚΑΣ

Επώνυμοι
Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ e-dapy ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΕΟΥ ΧΡΗΣΤΗ.
ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ.
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΥΣ.

26 Νοεμβρίου 2014, 13:14:21
Απάντηση #24
Αποσυνδεδεμένος

ΑΔΑΜ


για τους παθολόγους θα ισχύσει απο τον Δεκέμβριο?Και τι ακριβώς αφορά αυτή η ηλεκτρονική καταγραφή?
π.χ. θα αφορά και γνωματεύσεις για ΚΕΠΑ ή αναρρωτικές άδειες?γιατί συνταγογράφηση αναλωσίμων και φαρμάκων υψηλού κόστους εμείς δεν έχουμε

26 Νοεμβρίου 2014, 17:14:33
Απάντηση #25
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
π.χ. θα αφορά και γνωματεύσεις για ΚΕΠΑ ή αναρρωτικές άδειες?γιατί συνταγογράφηση αναλωσίμων και φαρμάκων υψηλού κόστους εμείς δεν έχουμε
Αναλώσιμα για διαβητικούς θα συνταγογραφείτε φαντάζομαι. Μπορεί να ήρθε η ώρα να τα γράφουμε πλέον ηλεκτρονικά.

26 Νοεμβρίου 2014, 23:13:21
Απάντηση #26
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Απορία: Επειδή τα μόνο γράμματα που περιέχονται στον κλειδάριθμο που έλαβα είναι Α και Ε, είναι ελληνικοί χαρακτήρες ή λατινικοί;
Δεν προχώρησα στην χρήση του για τη ενεργοποίηση γιατί δεν ξέρω τι χαρακτήρες να χρησιμοποιήσω και φοβάμαι μην "μπλοκάρει".

27 Νοεμβρίου 2014, 08:49:35
Απάντηση #27
Αποσυνδεδεμένος

VickyTe


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Απορία: Επειδή τα μόνο γράμματα που περιέχονται στον κλειδάριθμο που έλαβα είναι Α και Ε, είναι ελληνικοί χαρακτήρες ή λατινικοί;
Δεν προχώρησα στην χρήση του για τη ενεργοποίηση γιατί δεν ξέρω τι χαρακτήρες να χρησιμοποιήσω και φοβάμαι μην "μπλοκάρει".
Νομιζω πως ειναι λατινικοι οι κλειδαριθμοι παντα. Πώς ενεργοποιείται?

27 Νοεμβρίου 2014, 12:20:08
Απάντηση #28
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Πήγα Αρχική Σελίδα --> Εφαρμογές --> eΔΑΠΥ --> Πιστοποίηση Ιατρών & Παρόχων --> Ενεργοποίηση Χρήστη
ΟΜΩΣ δοκιμάζοντας τον κλειδάριθμο τόσο με ελληνικούς όσο με λατινικούς χαρακτήρες το μήνυμα είναι πάντα "Τα στοιχεία που έχετε εισάγει δεν είναι σωστά" (αναφέρει όμως να εισάγουμε τον κλειδάριθμο που έχουμε πάρει από ΥΠΑΔ)
Δε βρίσκω άλλο σημείο ενεργοποίησης.

27 Νοεμβρίου 2014, 13:34:09
Απάντηση #29
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Πήγα Αρχική Σελίδα --> Εφαρμογές --> eΔΑΠΥ --> Πιστοποίηση Ιατρών & Παρόχων --> Ενεργοποίηση Χρήστη
ΟΜΩΣ δοκιμάζοντας τον κλειδάριθμο τόσο με ελληνικούς όσο με λατινικούς χαρακτήρες το μήνυμα είναι πάντα "Τα στοιχεία που έχετε εισάγει δεν είναι σωστά" (αναφέρει όμως να εισάγουμε τον κλειδάριθμο που έχουμε πάρει από ΥΠΑΔ)
Δε βρίσκω άλλο σημείο ενεργοποίησης.
Εγώ έχω D οπότε πρόκειται για λατινικούς χαρακτήρες. Δεν μπόρεσα όμως να κάνω ενεργοποίηση από το σημείο που λες.
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

Λέξεις κλειδιά: παροχες ΕΚΠΥ του ΕΟΠΥΥ 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
7081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Φεβρουαρίου 2014, 19:49:54
από Argirios Argiriou
1 Απαντήσεις
4785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Δεκεμβρίου 2013, 13:12:42
από Argirios Argiriou
18 Απαντήσεις
89125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Ιανουαρίου 2019, 09:18:07
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
12349 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 7 Μαΐου 2015, 17:48:57
από Argirios Argiriou
302 Απαντήσεις
288401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Μαΐου 2023, 21:37:14
από Argirios Argiriou