Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 13:45:56

Ψηφοφορία

Θεωρείτε ότι για την έναρξη ειδικότητας πρέπει να λαμβάνεται υπόψη:

η προσωπική συνέντευξη
το αποτέλεσμα εξετάσεων πανελλήνιας εμβέλειας
η σειρά κατάθεσης αίτησης

Αποστολέας Θέμα: Εξετάσεις ειδικότητας  (Αναγνώστηκε 335176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

18 Νοεμβρίου 2008, 21:14:16
Αναγνώστηκε 335176 φορές
Αποσυνδεδεμένος

deleteduser


Η ειδικότητα πλησιάζει στο τέλος της. Δηλαδή μόνο οι εξετάσεις μείνανε. Χαρτούρα χαρτούρα και λίγο διάβασμα. Η ηλικία δεν επιτρέπει και περισσότερο. Ακούω πολλά κι από πολλούς. Οι περισσότεροι αποφεύγουν να μιλήσουν συγκεκριμένα (τι διάβασαν, τι θέματα έπεσαν κλπ κλπ). Σύνδρομο που έχει μείνει από τη σχολή. Δε με νοιάζει και πολύ όμως.  Προσπαθώ να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι διαβάζω για μένα.  Διαβάζω τον Σκληρό (καλό βιβλίο είναι). Διάβασα και τον Αραπάκη (ευαγγέλιο). Ρίχνω και μια ματιά στα guidelines του ΝICE (πολύ καλά και πρακτικά) Ξαναθυμάμαι τα νεανικά μου χρόνια (τις κακές πτυχές). Ελπίζω αυτές οι εξετάσεις να είναι οι τελευταίες. Κάθε φορά το ίδιο λέω. Ακόμη βλέπω εφιάλτες ότι χρωστάω μαθήματα στη σχολή. Τι ψυχικά τραύματα.

Στο κλίμα αυτό δυο κλασικές ερωτήσεις:
- Η προηγούμενη εξέταση ήταν στις 3/11. Πότε να περιμένω την επόμενη; Πώς και πότε μπορώ να το μάθω;
- Πώς μπορώ να βρω τα θέματα των γραπτών εξετάσεων των τελευταίων εξεταστικών (2008);

Λευτεριά σε όλους τους εξεταζόμενους


19 Νοεμβρίου 2008, 14:48:45
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Για βιβλία –θέματα δεν μπορώ να αναφερθώ για ευνόητους λόγους. Ωστόσο μη ξεχνάτε και το internet (για θέματα που αλλάξουν γρήγορα).
Όμως για την ημερομηνία: Οι εξετάσεις 3/11 ήταν αυτές του Οκτωβρίου.
Οι νέες είναι αυτές του Δεκεμβρίου και έχει προγραμματιστεί (κατ’ αρχάς) να γίνουν 22-23 Δεκεμβρίου.
Όμως μπορεί να υπάρξει μεταβολή γι’ αυτό η ενημέρωση πρέπει να είναι κοντά εκεί και από τις Νομαρχίες ή το αρμόδιο Τμήμα του Υπουργείου (όπου πρέπει να δώσετε και έγκυρα τηλέφωνα γιατί επί αλλαγών σας αναζητούν και σας ενημερώνουν).
Καλή επιτυχία
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

20 Νοεμβρίου 2008, 16:40:00
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

docjohn


Φιλε μου στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω.και φαντασου οτι εχω και 2 μωρα (ΟΧΙ αυτα που νομιζεται)και πρεπει να διαβασω για τον δεκεμβριο,γιατι τερμα η ειδικοτητα ,τερμα και τα money. :-[.Ποτε θα μαθουμε για την d.day μας το δεκαμβριο?(εκεινη ηταν τον ιουνιο του 1944).
ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ και αν μαθει κανενα καλο  παλικαρι ποτε ειναι ,ας μασς το πει και ςε εμας.Γιαννης
Εχουμε γινει πια Επσιμονικη Φαντασεια.Πειραζε!!!!!!!!!!

25 Νοεμβρίου 2008, 17:18:32
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

docjohn


κανενα νεο για την ημερα των εξετασεων εχουμε?
Εχουμε γινει πια Επσιμονικη Φαντασεια.Πειραζε!!!!!!!!!!

25 Νοεμβρίου 2008, 17:24:22
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Παλαιός καημός αυτός. Οι βετεράνοι του παλιού Φόρουμ, γνωρίζουν...
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

25 Νοεμβρίου 2008, 17:42:07
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

deleteduser


H τελευταία πληροφόρηση που έχω είναι για 22 και 23 Δεκέμβρη

23 Δεκεμβρίου 2008, 15:30:45
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

deleteduser


Επεράσαμεν και εγώ και ο docjohn. Όποιος θέλει πληροφορίες για την εξέταση ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

23 Δεκεμβρίου 2008, 17:28:12
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Αγωνιστική Παρέμβαση

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επεράσαμεν και εγώ και ο docjohn. Όποιος θέλει πληροφορίες για την εξέταση ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά .Απόστολε βγάλε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκείνο το ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΣ γενικής ιατρικής :D :D :D

Καλή συνέχεια και να περάσετε όσο το δυνατόν καλύτερα τις γιορτές.
«πρέπει να σταματήσει το καθεστώς να έχουν οι γιατροί υλικό σε στοκ στα ιατρεία τους, γιατί …το κλέβουν. Παίρνουν τα γάντια στο σπίτι τους για να πλένουν τα πιάτα τους..»!!!
Σωτήρης Ζώτος
Υποδιοικητής 2ης ΥΠε

23 Δεκεμβρίου 2008, 19:41:33
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Συγχαρητήρια και από μένα στους δυο νέους ειδικούς του Φόρουμ, όπως επιβάλλει η περίσταση. Καλή συνέχεια, στο κοντινό και απώτερο μέλλον.
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

23 Δεκεμβρίου 2008, 20:48:32
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Συγχαρητήρια και από μένα.

Επίσης, καλές γιορτές σε όλους.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

23 Δεκεμβρίου 2008, 21:29:40
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

vasiliki

Επώνυμοι
Συγχαρητήρια παιδιά,καλή σταδιοδρομία και χρόνια πολλά σ' όλους!
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

23 Δεκεμβρίου 2008, 21:35:27
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Καλή σταδιοδρομία.
Και από δώ κανένας παιδιά.
Χρόνια πολλά με υγεία και χαλαρώστε λίγο τώρα.
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

23 Δεκεμβρίου 2008, 21:52:59
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

Γ.Κτιστάκης

Moderator
Συγχαρητήρια και από μένα και καλή σταδιοδρομία.
Εάν αποφασίσετε να γίνετε ΕΣΥτες με τον τιμητικό βαθμό του Επιμ Β΄ σας εύχομαι καλή υπομονή, επιμονή, αγωνιστικότητα και ανοχή.

Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2009

23 Δεκεμβρίου 2008, 22:42:03
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

timex


Συγχαρητήρια και απο εμένα.
Καλή σταδιοδρομία και ότι ποθείτε!

23 Δεκεμβρίου 2008, 23:08:31
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

Δημήτρης Μακρέας

Επώνυμοι
Δεν ξέρω γιατί είχα την εντύπωση ότι δε θα γίνονταν εξετάσεις !Φαντάζομαι ότι θα έφυγε ένα σημαντικό βάρος ειδικά σε αυτή τη συγκυρία.Και κανένας από εδώ ,όπως είπαι και ο κ Μιχάλης!
Συγχαρητήρια και από μένα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
64530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Μαΐου 2012, 10:22:49
από anastasios theodoridis
1 Απαντήσεις
65142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Μαρτίου 2019, 22:28:11
από iceman
2 Απαντήσεις
51301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Μαρτίου 2022, 13:22:53
από panfam
2 Απαντήσεις
42303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21 Ιουλίου 2021, 23:43:30
από Δ. Κουναλάκης
3 Απαντήσεις
37795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Οκτωβρίου 2021, 16:50:00
από Aleeex