Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 18:54:57

Αποστολέας Θέμα: ΔΠΘ: Ένα ασφαλιστικό ταμείο για τους φοιτητές χωρίς υπόσταση...  (Αναγνώστηκε 7348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

1 Μαρτίου 2015, 13:36:22
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΟΚ, τη θεωρία την ξέρω. Το πρόβλημα που υπάρχει δυο χρόνια τώρα δεν έχει απασχολήσει κανένα παρόλες τις οχλήσεις προς πάσα κατεύθυνση...

Συγνώμη, αλλά αν την ξέρατε τη θεωρία γιατί δεν με απαλλάξατε από τον κόπο να γράψω τόσα μηνύματα για την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη φοιτητών?

Κάτι άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε στα πλαίσια του forum. Κάντε έγγραφη αναφορά στη φοιτητική μέριμνα στην Ξάνθη που να επισημαίνεται το πρόβλημα και ό, τι τους φωτίσει ο θεός.

Αν και με αυτά που γράψατε, το πρόβλημα δεν είναι στο γραφείο φοιτητικής μέριμνας του ΔΠΘ το οποίο είναι υποχρεωμένο να τηρεί τον κανονισμό (τα Π.Δ. δηλαδή), αλλά στο νοσοκομείο που δεν ήξερε πώς να διεκπεραιώσει τα παραπεμπτικά που είχαν οι φοιτητές.
« Τελευταία τροποποίηση: 1 Μαρτίου 2015, 13:46:32 από ΑΡΗΣ »
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

1 Μαρτίου 2015, 13:44:29
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΟΚ, τη θεωρία την ξέρω. Το πρόβλημα που υπάρχει δυο χρόνια τώρα δεν έχει απασχολήσει κανένα παρόλες τις οχλήσεις προς πάσα κατεύθυνση...

Συγνώμη, αλλά αν την ξέρατε τη θεωρία γιατί δεν με απαλλάξατε από τον κόπο να γράψω τόσα μηνύματα για την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη φοιτητών?

Κάτι άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε στα πλαίσια του forum. Κάντε έγγραφη αναφορά στη φοιτητική μέριμνα στην Ξάνθη που να επισημαίνεται το πρόβλημα και ό, τι τους φωτίσει ο θεός.

Εντάξει, συνάδελφε, μην είστε τόσο αυστηρός μαζι μου...! Εννοώ το ότι στη θεωρία πάντα υπάρχει ένας νόμος και ένας υπεύθυνος, αλλά στην πράξη βλέπει κανείς τα προβλήματα.
Νομίζω ότι ο κόπος σας κάθε άλλο παρά χαμένος είναι. Θεωρώ όμως ότι μια αναφορά ταυτόχρονα και στον Ιατρικό Σύλλογο ίσως βοηθήσει...
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

1 Μαρτίου 2015, 13:50:43
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

ΑΡΗΣ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΟΚ, τη θεωρία την ξέρω. Το πρόβλημα που υπάρχει δυο χρόνια τώρα δεν έχει απασχολήσει κανένα παρόλες τις οχλήσεις προς πάσα κατεύθυνση...

Συγνώμη, αλλά αν την ξέρατε τη θεωρία γιατί δεν με απαλλάξατε από τον κόπο να γράψω τόσα μηνύματα για την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη φοιτητών?

Κάτι άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε στα πλαίσια του forum. Κάντε έγγραφη αναφορά στη φοιτητική μέριμνα στην Ξάνθη που να επισημαίνεται το πρόβλημα και ό, τι τους φωτίσει ο θεός.

Εντάξει, συνάδελφε, μην είστε τόσο αυστηρός μαζι μου...! Εννοώ το ότι στη θεωρία πάντα υπάρχει ένας νόμος και ένας υπεύθυνος, αλλά στην πράξη βλέπει κανείς τα προβλήματα.
Νομίζω ότι ο κόπος σας κάθε άλλο παρά χαμένος είναι. Θεωρώ όμως ότι μια αναφορά ταυτόχρονα και στον Ιατρικό Σύλλογο ίσως βοηθήσει...

Ο ιατρικός σύλλογος τι να κάνει σχετικά με τον υπάλληλο του νοσοκομείου που είχε άγνοια πώς να διεκπεραιώσει τα παραπεμπτικά? Εξάλλου και οι φοιτητές έχουν μέρος της ευθύνης καθώς, αν ήταν δικαιούχοι της σχετικής ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης και διέθεταν το ανάλογο βιβλιάριο υγείας, οφείλουν να γνωρίζουν τι υποχρεώσεις και δικαιώματα έχουν που απορρέουν από αυτή την κάλυψη. 
ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

1 Μαρτίου 2015, 22:57:20
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Δείτε σχετική συζήτηση και εδώ:

Σπουδαστικό Βιβλιάριο Περίθαλψης. Έχει κάποιο αντίκρισμα;

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
4163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Μαΐου 2009, 20:38:56
από Argirios Argiriou
1 Απαντήσεις
2500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Νοεμβρίου 2014, 12:27:57
από Ορθοπαιδικός
6 Απαντήσεις
3336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Αυγούστου 2016, 02:53:54
από Αρχίατρος
0 Απαντήσεις
3770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Απριλίου 2021, 18:59:45
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Φεβρουαρίου 2023, 07:39:07
από Argirios Argiriou