Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 17:50:34

Αποστολέας Θέμα: Μπορούν να ανοίξουν πάλι οι τράπεζες;  (Αναγνώστηκε 2855 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

1 Ιουλίου 2015, 00:19:41
Αναγνώστηκε 2855 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
30/06/2015


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

1 Ιουλίου 2015, 00:21:46
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Σε τρία τέρμινα.... Ή σε τρεις βδομάδες ή σε τρεις μήνες, ή σε τρία χρόνια
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

1 Ιουλίου 2015, 09:00:20
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

schumifer


Τρια χρονια ηταν στην Κυπρο που υπαρχε πολυ χρημα στις τραπεζες. Δυστυχως οποιος αφελως εμπιστευτηκε τους σημερινους κυβερνωντες και αφησε χρηματα στις τραπεζες,..., απλα τα εχει χασει.
30 ευρω στα 100 και τριχες κατσαρες, Ναι/Οχι και ιστοριες για μικρα παιδια.
Η ζημια δυστυχως δεν ξεγινεται.
Ο Αλεξης μοιραζει υποσχεσεις(καθε μερα και διαφορετικη, αναρωτιεμαι ποιος νεαντερταλ τον πιστευει πια...εγγυαται τις καταθεσεις...)
Ο Γιανης θα παει στο ευρωπαικο δικαστηριο
Οι υπολοιποι θa μεινουν εδω για να συντονιζουν τα νταουλια

1 Ιουλίου 2015, 10:10:54
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Μα καλά, οι καταθέσεις (μέχρι 100 χιλιάδες ευρώ, μην είμαστε και υπερβολικοί) δεν είπαμε ότι είναι εγγυημένες;  ;D

1 Ιουλίου 2015, 10:22:06
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Το αστείο είναι ότι οι υπέρμαχοι του ΟΧΙ θα πάνε να ψηφίσουν πεποισμένοι ότι οι καταθέσεις μέχρι των 100k είναι εγγυημένες !

Άλλοι δε ισχυρίζονται ότι δεν έχουν αφήσει ούτε ένα € στην Τράπεζα, οπότε δεν τους ενδιαφέρει (ο ορισμός της κατσίκας του γείτονα).

Φυσικά, υπάρχουν και κάποια γατόνια που έχουν βγάλει χρήμα έξω, και τώρα δεν αγχώνονται (ούτε για την καθημερινότητά τους μιας και οι χρεωστικές των ξένων Τραπεζών δεν υπόκεινται στο ημερήσιο όριο των 60€/κάρτα)...

Btw, για να μην παραπληροφορούμε, στην Κύπρο δεν κράτησε 3 χρόνια το νταβαντούρι, απλά 3 χρόνια έκανε να εξομαλυνθεί πλήρως.
Σε μερικούς μήνες όλα τα όρια που χρειάζεται ένας μέσος άνθρωπος είχαν απελευθερωθεί.
Αλλά απαιτείται όσο το δυνατόν συντομότερα πρόγραμμα κι αντιστροφή ψυχολογίας στην οικονομία...
« Τελευταία τροποποίηση: 1 Ιουλίου 2015, 10:24:21 από kopritis »

1 Ιουλίου 2015, 10:28:49
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

schumifer


Ειμαι αλλου αλλα το μυαλο μου ηταν και ειναι στην Ελλαδα.
Αυτο που εχω να πω για τα γατονια και τους λοιπους που πηραν τις οικονομιες τους απο το συστημα ειναι
ΜΠΡΑΒΟ,
γιατι καποιοι αλλοι ΑΝΟΗΤΟΙ εδειξαν εμπιστοσυνη. Μπραβο γιατι ειδαν που πηγαινε και δεν πιστεψαν σε καλπικες αριστερες υποσχεσεις .
Και μια μουτζα σε εμενα και τους ομοιους μου

1 Ιουλίου 2015, 10:34:43
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Πολλοί μουτζώνονται και κόβουν χέρια αυτές τις ημέρες.

Η πλειοψηφία πίστεψε τις υποσχέσεις τους, και κράτησαν τα λεφτά τους στις ελληνικές Τράπεζες.

Μην ξεχνάμε ότι επί 5 μήνες κοίμισαν το πόπολο προπαγανδίζοντας ότι "διαπραγματεύονται" με αποτέλεσμα σε πολύ κόσμο να έρθει αυτό σαν κεραυνός εν αιθρία.

Απ' την άλλη, δεν είμαστε όλοι στην ίδια κατάσταση, προσωπικά γνωρίζω ανθρώπους που εδώ και καιρό έχουν εξασφαλίσει τα χρήματά τους.

1 Ιουλίου 2015, 13:19:31
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Πολλοί μουτζώνονται και κόβουν χέρια αυτές τις ημέρες.
Η πλειοψηφία πίστεψε τις υποσχέσεις τους, και κράτησαν τα λεφτά τους στις ελληνικές Τράπεζες....
   Ανήκω στους δεύτερους (έχω τα χρήματα στη τράπεζα και τίποτα στο εξωτερικό) και σίγουρα δεν έκοψα τα χέρια μου, ούτε μουντζώνομαι. Είναι λάθος θεώρηση ζωής - το μόνο που προσφέρει είναι κανένα έμφραγμα ή εγκεφαλικό νωρίτερα.
   Είμαι αισιόδοξος...

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
24580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Ιουλίου 2010, 12:58:57
από Γιάννης Ιωάννου
0 Απαντήσεις
2582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Δεκεμβρίου 2013, 10:58:15
από Gatekeeper
0 Απαντήσεις
1674 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18 Ιανουαρίου 2015, 00:28:59
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Αυγούστου 2022, 22:15:09
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Ιουνίου 2023, 11:53:12
από Argirios Argiriou