Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 21:37:40

Αποστολέας Θέμα: Ήρθε να πληρώσουμε το ΤΣΑΥ του εξαμήνου που μας πέρασε.  (Αναγνώστηκε 63256 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

4 Απριλίου 2017, 21:52:45
Απάντηση #30
Αποσυνδεδεμένος

thanasiss


Λοιπόν μου μισο/απάντησαν απο το ΤΣΑΥ.

Η απάντηση που έλαβα την Πέμπτη 30/03 ήταν μιας γραμμής :

Παράθεση
ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΚΟΜΊΣΕΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ  Α1 ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΕΕ

ζήτησα διευκρινίσεις την ίδια μέρα αλλά δεν εχω λάβει κάτι μέχρι και σήμερα και υποψιάζομαι οτι δεν θα λάβω.

Οπότε αν υπάρχει συνάδελφος που κάνει λοκουμ και θέλει να το δοκιμάσει ας προσκομίσει ενα έντυπο Α1 απο την χώρα που έκανε το λοκουμ στο ΤΣΑΥ και ας δοκιμάσει την τύχη του.

Αν μου απαντήσουν κάτι θα το μεταφέρω αλλιώς απο Σεπτέμβριο που θα κατέβω Αθήνα.

4 Απριλίου 2017, 23:00:08
Απάντηση #31
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
...
Παράθεση
ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΚΟΜΊΣΕΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ  Α1 ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΕΕ
...

Αν μου απαντήσουν κάτι θα το μεταφέρω αλλιώς απο Σεπτέμβριο που θα κατέβω Αθήνα.
    Υπάρχει το έντυπο Α1 ή δεν ξέρετε περί τίνος πρόκειται;
    Για την συνεννόηση το Σεπτέμβριο η ανησυχία μου είναι μήπως θεωρηθείτε ληξιπρόθεσμος και σας βάλουν πρόστιμο (αν φυσικά πρέπει τελικά να πληρώσετε εισφορές, όπως πιστεύω).

4 Απριλίου 2017, 23:26:37
Απάντηση #32
Αποσυνδεδεμένος

thanasiss


Το έντυπο Α1 υπάρχει
A1 (πρώην  E 101  E 103)
Αναφορά της ισχύουσας νομοθεσίας. Χρήσιμο για να αποδείξετε ότι καταβάλλετε εισφορές κοινωνικής ασφάλισης σε μια άλλη χώρα της ΕΕ - π.χ. αν έχετε αποσπαστεί στο εξωτερικό ή εργάζεστε ταυτόχρονα σε περισσότερες από μία χώρες.
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Addresses of institutions responsible for issuing  the portable document A1 Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος



Προσωπικά δεν έχω ιατρείο στην Ελλάδα, εδώ και 5 χρόνια μένουμε και εργαζόμαστε  στο εξωτερικό. Η σκέψη μου είναι ότι ίσως χρειαστεί να επιστρέψουμε για οικογενειακούς λόγους σε 2-3 χρόνια στην Ελλάδα.
Τότε ίσως χρειαστεί να κάνω ιατρείο σε συνδυασμό με λοκουμ στο εξωτερικό.

7 Μαΐου 2018, 15:53:52
Απάντηση #33
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
07/05/2018

Από σήμερα αναρτημένα τα ειδοποιητήρια στο ΤΣΑΥ των διαφορών ασφαλιστικής κατηγορίας για τους Νέους Ασφαλισμένους (Β’ Εξάμηνο 2013)


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
6124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Μαΐου 2011, 23:56:27
από EzeΤΡΟΛ
50 Απαντήσεις
30014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Ιουλίου 2014, 12:55:17
από Ορθοπαιδικός
0 Απαντήσεις
3404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Νοεμβρίου 2015, 01:22:42
από Argirios Argiriou
28 Απαντήσεις
120034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Ιουνίου 2019, 00:49:41
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
3841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11 Ιανουαρίου 2021, 22:37:03
από Argirios Argiriou