Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
5 Μαΐου 2024, 08:40:37

Αποστολέας Θέμα: Παράλληλη τράπεζα με λεφτά ασφαλισμένων.  (Αναγνώστηκε 2198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

19 Ιανουαρίου 2016, 00:58:23
Αναγνώστηκε 2198 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
18/01/2016
του Γιώργου Στρατόπουλου.


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

19 Ιανουαρίου 2016, 09:50:11
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Από τη στιγμή που εμείς οι Υγειονομικοί χάσαμε τα λεφτά μας, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη τα χάσουν και οι Μηχανικοί. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σε αυτή τη ζωή όλα είναι συγκριτικά και θέλω να πάψει ο γείτονάς μου που είναι μηχανικός με μία κατσίκα Mercedes CLK και μία αγελάδα ΒMW X7 να παίρνει πολλαπλάσια συνταξάρα από ό,τι θα πάρω εγώ, αναλογικά για τις κρατήσεις μας, και να σπάει πλάκα με το σπουργίτι Fiat Punto μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 19 Ιανουαρίου 2016, 10:20:51 από EzeΤΡΟΛ »
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

19 Ιανουαρίου 2016, 11:39:08
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Από τη στιγμή που εμείς οι Υγειονομικοί χάσαμε τα λεφτά μας, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη τα χάσουν και οι Μηχανικοί. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σε αυτή τη ζωή όλα είναι συγκριτικά και θέλω να πάψει ο γείτονάς μου που είναι μηχανικός με μία κατσίκα Mercedes CLK και μία αγελάδα ΒMW X7 να παίρνει πολλαπλάσια συνταξάρα από ό,τι θα πάρω εγώ, αναλογικά για τις κρατήσεις μας, και να σπάει πλάκα με το σπουργίτι Fiat Punto μου.

Μα αυτό ακριβώς θέλουν και οι κυβερνώντες . Εξομοίωση όλων προς τα κάτω, προς εθνική σύνταξη των 300Ε και αυτή με εισοδηματικά κριτήρια.

19 Ιανουαρίου 2016, 12:20:46
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

EzeΤΡΟΛ


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Από τη στιγμή που εμείς οι Υγειονομικοί χάσαμε τα λεφτά μας, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη τα χάσουν και οι Μηχανικοί. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σε αυτή τη ζωή όλα είναι συγκριτικά και θέλω να πάψει ο γείτονάς μου που είναι μηχανικός με μία κατσίκα Mercedes CLK και μία αγελάδα ΒMW X7 να παίρνει πολλαπλάσια συνταξάρα από ό,τι θα πάρω εγώ, αναλογικά για τις κρατήσεις μας, και να σπάει πλάκα με το σπουργίτι Fiat Punto μου.

Μα αυτό ακριβώς θέλουν και οι κυβερνώντες . Εξομοίωση όλων προς τα κάτω, προς εθνική σύνταξη των 300Ε και αυτή με εισοδηματικά κριτήρια.

Ο αντίλογος θα ήταν να επιτραπεί να εξαιρεθούν ορισμένοι κλάδοι από την ισοπέδωση που βρήκε τους υπολοίπους: Να μείνουν δλδ αλώβητοι, προνομιούχοι και να ξεχωρίζουν σαν φωτεινοί φάροι μέσα στο γενικό καταποντισμό οι μηχανικοί, οι δημοσιοκάφροι και οι υπάλληλοι τη ζβουλής. Θα μας έβρισκε σύμφωνους;
« Τελευταία τροποποίηση: 19 Ιανουαρίου 2016, 12:49:07 από EzeΤΡΟΛ »
Θα έρθουν καιροί που θα είστε ασφαλισμένοι, αλλά θα είναι σαν να μην είστε.

Λέξεις κλειδιά: