Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 23:16:13

Αποστολέας Θέμα: εργασια σε τουριστικα ιατρεια  (Αναγνώστηκε 72235 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

4 Απριλίου 2012, 17:17:30
Αναγνώστηκε 72235 φορές
Αποσυνδεδεμένος

stergios34


Συναδελφοι καλησπερα.Θα ηθελα να πληροφορησω τους ανεργους ιατρους που προσπαθουν να δουλεψουν σε τουριστικα ιατρεια,να εχουν τα ματια τους 14..............

« Τελευταία τροποποίηση: 6 Απριλίου 2012, 00:24:49 από D-Michalis »

6 Απριλίου 2012, 00:25:38
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

D-Michalis

Administrator
Το λοιπό περιεχόμενο της ανωτέρω καταχώρησης, καθώς και οι διάλογοι που ακολούθησαν διαγράφονται γιατί προερχόμενο από ανώνυμο και περιέχον αναφορές σε αξιόποινες πράξεις, δεν είναι συμβατό με τους κανόνες του φόρουμ.

Τυχόν αναφορές επ' αυτού, μόνο με δεδομένα και επωνύμως παρακαλώ.
Αν και επιθυμώ διακαώς να τραγουδώ το «μην κλαις, δεν πειράζει, θα ’ρθει άσπρη μέρα και για μας», με τα γεγονότα που ζούμε (σε κοινωνία και υγεία) νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα το «γέρασα μ’ ένα κοντό παντελονάκι και ο ήλιος (πού είχε μισοφανεί, όχι μόνο) δεν φάνηκε ακόμη (αλλά έχει ολότελα κρυφτεί)».

6 Απριλίου 2012, 21:56:08
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Harper

Ιατροί
Σωστη η κινηση του κ .Μιχάλη

Για να χαριτολογησω ομως λιγακι θα πειραζε να το γραψω-τροποπιησω το εξης:

"Συναδελφοι καλησπερα.Θα ηθελα να πληροφορησω τους ανεργους ιατρους που προσπαθουν να δουλεψουν στην Ελλάδα,να εχουν τα ματια τους 14.
Οι εφημεριες δεν πληρωνονται,τα νοσοκομεια και τα Κ.Υ. εχουν τεραστιες ελλειψεις σε προσωπικο,ο ιατρος απειλειται με προστιμο 1 ευρω ανα συνταγη,τα ποσοστα συμμετοχης-συνταγογραφησης αλλάζουν συχνοτερα και απο τους δεικτες του χρηματιστηριου ,ο ΕΟΠΥΥ και τα υπολοιπα ταμεια χρωστανε στους ιδιωτες ιατρους και ο Υπουργος μοιαζει να ζει στη χωρα του ΠΟΤΕ!
Για περισσοτερες πληροφοριες απευθυνθειτε σε μενα με προσωπικο μηνυμα ώστε να σας ενημερωσω.Αλλιως,απλα διαβαστε μια εφημεριδα,μιληστε με τον κοσμο ή δειτε τον Υπουργο οταν ομιλει"
« Τελευταία τροποποίηση: 6 Απριλίου 2012, 21:58:19 από jack »
+

26 Ιουλίου 2016, 19:07:21
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

papadoc


Καλησπερα. Εργαζομαι σε ιατρειο σε τουριστικο μερος ,με ειδικοτητα Γενικης Ιατρικης, με προσληψη απο ιδιωτη συναδελφο.
Η ερωτηση αν μπορω να συνταγογραφω με τους δικους μου κωδικους που εχω απο την εποχη της ειδικοτητας ,οντας  υπαλληλος σε αλλο συναδελφο, και τι ισχυει στο θεμα εν γενει της αμοιβης  απο τον ασθενη απεναντι μου.
Ευχαριστω.

26 Ιουλίου 2016, 21:03:15
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Ορθοπαιδικός


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλησπερα. Εργαζομαι σε ιατρειο σε τουριστικο μερος ,με ειδικοτητα Γενικης Ιατρικης, με προσληψη απο ιδιωτη συναδελφο.
Η ερωτηση αν μπορω να συνταγογραφω με τους δικους μου κωδικους που εχω απο την εποχη της ειδικοτητας ,οντας  υπαλληλος σε αλλο συναδελφο, και τι ισχυει στο θεμα εν γενει της αμοιβης  απο τον ασθενη απεναντι μου.
Ευχαριστω.
   Νομίζω ότι πρέπει να δηλώσεις στην ΗΔΙΚΑ την αλλαγή των στοιχείων (τελος ειδικότητας, ελευθέριο επάγγελμα) πιθανόν με κάποιο mail ή fax. Επίσης στο E-syntagografisi όταν "μπείτε" στο "Τα Στοιχεία μου" να δημιουργήσετε και να δηλώσετε νέα μονάδα Συνταγογράφησης (πχ Ιδιωτικό ιατρείο ή ιατρείο Επιχείρησης, έχει και περιφραστική επεξήγηση) που αυτή θα δηλώνεται όταν εργάζεσθε στο ιατρείο.
   Για την αμοιβή, εξαρτάται απο τη συμφωνία. Αν φαίνεστε εσείς κύριος του ιατρείο (πχ δηλώσετε ιδιωτικό ιατρείο και πληρώνετε πχ ενοίκιο) οι αποδείξεις (και η σφραγίδα) πρέπει να είναι στο όνομα σας. Αν είναι ιατρείο επιχείρησης οι αποδείξεις θα είναι στο όνομα της επιχείρησης (εσείς υπάλληλος).

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
8992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Οκτωβρίου 2011, 13:05:11
από Denominator
0 Απαντήσεις
2469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 5 Ιανουαρίου 2012, 13:24:26
από thepap
4 Απαντήσεις
4945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Σεπτεμβρίου 2012, 22:21:19
από D-Michalis
9 Απαντήσεις
23837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Απριλίου 2020, 08:49:38
από Argirios Argiriou
8 Απαντήσεις
5239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Νοεμβρίου 2017, 18:14:52
από Argirios Argiriou