Γενικά > Νομικά θέματα

Ανακοίνωση προσφυγής στο ΣτΕ σχετικά με τις νέες προκηρύξεις ΕΣΥ

(1/1)

OBELIX:
Η στιγμή που περίμεναν όλοι πέντε χρόνια έφτασε. Γίνονται επιτέλους προκηρύξεις για θέσεις στο ΕΣΥ. Και ξαφνικά ανασύρεται και πάλι με υπουργική απόφαση η φαεινή ιδέα που πρωτοεμφανίστηκε το 2009 με την οποία για να δηλώσεις υποψηφιότητα για μια θέση στο ΕΣΥ πρέπει να έχεις ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ. Χωρίς εξαιρέσεις. Βάζοντας δυο αντικρουόμενες υπεύθυνες δηλώσεις από τις οποίες στη μια λες οτι έχεις παραιτηθεί και στην άλλη οτι ΔΕΝ έχεις παραιτηθεί τα τελευταία 5 χρόνια .
Γιατι λοιπον ο νέος γιατρός να επιλέξει να πάει τελικά στην περιφέρεια η σε παραμεθόριο ( όπως εγώ ) αν συνειδητοποιήσει οτι κινδυνεύει να μη ξαναφύγει ΠΟΤΕ? Που άλλου στο δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα υπάρχουν τέτοιοι παράλογοι περιορισμοί?

Όσοι ενδιαφέρεστε για τα παραπάνω και υπηρετείτε ήδη στο ΕΣΥ η λύση είναι να καταθέσετε χαρτιά ΧΩΡΙΣ παραίτηση για τη θέση που σας ενδιαφέρει και να προσφύγουμε όλοι μαζι στο ΣτΕ για ακύρωση αυτής της απόφασης.
Έχω ξεκινήσει ήδη τη διαδικασία και μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζι μου στο email: annachristof@yahoo.gr

Άννα Χριστοφοριδου
Επιμελήτρια ΕΣΥ

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση