ΠΦΥ -Εκπαίδευση > Συζητήσεις πάνω σε ιατρικά θέματα

Άραγε τι παραπάνω έχει το Adenuric από το π.χ. Soluric ;

(1/3) > >>

Argirios Argiriou:
Στις 07/07/2016 που γράφω αυτές τις γραμμές το

Το Tabl. Adenuric 80 mg x 28 αλλά και το Tabl. Adenuric 120 mg x 28 έχουν Λιανική Τιμή 32,16 €/κυτίο

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

ενώ την ίδια ημέρα

Το Tabl. Soluric 100 mg x 30 έχει Λιανική Τιμή 1,19 €/κυτίο και το Tabl. Soluric 300 mg x 30 έχει Λιανική Τιμή 3,38 €/κυτίο.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

GirousisN:
The urate-lowering efficacy and safety of febuxostat in the treatment of the hyperuricemia of gout: the CONFIRMS trial

Urate-lowering efficacy of febuxostat 80 mg exceeded that of febuxostat 40 mg and allopurinol (300/200 mg), which were comparable. In subjects with mild/moderate renal impairment, both febuxostat doses were more efficacious than allopurinol and equally safe. At the doses tested, safety of febuxostat and allopurinol was comparable.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Λίγα πράγματα κατά την άποψή μου. Όσο για το κόστος, μάλλον στις ΗΠΑ τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά απ' ότι στην Ελλάδα.

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςThe urate-lowering efficacy and safety of febuxostat in the treatment of the hyperuricemia of gout: the CONFIRMS trial

Urate-lowering efficacy of febuxostat 80 mg exceeded that of febuxostat 40 mg and allopurinol (300/200 mg), which were comparable. In subjects with mild/moderate renal impairment, both febuxostat doses were more efficacious than allopurinol and equally safe. At the doses tested, safety of febuxostat and allopurinol was comparable.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Λίγα πράγματα κατά την άποψή μου. Όσο για το κόστος, μάλλον στις ΗΠΑ τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά απ' ότι στην Ελλάδα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Συμφωνώ... Η φεμπουξοστάτη έχει θέση κυρίως σε δυσανεξία στην αλλοπουρινόλη που, σημειωτέον, δεν είναι σπάνια.

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Συμφωνώ... Η φεμπουξοστάτη έχει θέση κυρίως σε δυσανεξία στην αλλοπουρινόλη που, σημειωτέον, δεν είναι σπάνια.

--- Τέλος παράθεσης ---

Εγώ πάλι 22 χρόνια γιατρός δεν θυμάμαι κάποιον ασθενή μου να έχει δυσανεξία στην αλλοπουρινόλη.

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Συμφωνώ... Η φεμπουξοστάτη έχει θέση κυρίως σε δυσανεξία στην αλλοπουρινόλη που, σημειωτέον, δεν είναι σπάνια.

--- Τέλος παράθεσης ---

Εγώ πάλι 22 χρόνια γιατρός δεν θυμάμαι κάποιον ασθενή μου να έχει δυσανεξία στην αλλοπουρινόλη.

--- Τέλος παράθεσης ---

Τυχερός είσαι...
Εμένα μου έχει τύχει 3-4 φορές και μάλιστα η μία ήταν πολύ σοβαρή και κατέληξε στο Νοσοκομείο...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση