Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 16:03:57

Αποστολέας Θέμα: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΚΡΙΣΕΙΣ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ Β΄  (Αναγνώστηκε 23205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

26 Νοεμβρίου 2016, 22:03:16
Αναγνώστηκε 23205 φορές
Αποσυνδεδεμένος

DanK


Καλησπέρα στο forum και συγχαρητήρια για την πολύ καλή και χρήσιμη δουλειά που διαπίστωσα ότι κάνετε. Ήθελα να υποβάλλω τα παρακάτω ερωτήματα και παρακαλώ όποιον γνωρίζει να μου απαντήσει:
1ον) Πότε έχει ένα κρινόμενος για θέση επιμελητή Β΄ δικαίωμα να υποβάλλει ένσταση επί της βαθμολογίας;
2ον) Έχει δικαίωμα να υποβάλλει ένσταση ανεξάρτητα της βαθμολογικής του διαφοράς με κάποιον συνυποψήφιο του;
3ον) Πότε οι υποψήφιοι για τη θέση κρίνονται από το συμβούλιο κρίσεων;
4ον) Ο διευθυντής του τμήματος ή το συμβούλιο κρίσεων του νοσοκομείου για το οποίο κρίνεται η θέση, έχει δικαίωμα να καλέσει σε συνέντευξη τους υποψήφιους ανεξαρτήτως της βαθμολογίας και με ποια κριτήρια;
5) Που μπορώ να βρω την νομοθεσία για τις ενστάσεις επί των κρίσεων για θέσεις επιμελητών Β΄;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)

27 Νοεμβρίου 2016, 10:28:35
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


1) Ένσταση μπορείς να υποβάλλεις ως 10 ημέρες μετά την παραλαβή των εισηγήσεων των κριτών.
2) Ναι.
3) Άγνωστο,συνήθως μεσολαβούν αρκετοί μήνες μετά την προκήρυξη.
4) Ναι. Συνήθως καλούν τους 2-3 πρώτους στη βαθμολογία.

27 Νοεμβρίου 2016, 12:25:55
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

DanK


Φίλε GirousisN ευχαριστώ για την απάντηση. Εκείνο που δεν έχω καταλάβει/γνωρίζω είναι αν το συμβούλιο κρίσεων μπορεί να καλέσει τους 2-3 πρώτους υποψηφίους από μόνο του ανεξαρτήτως βαθμολογίας ή πρέπει να υπάρχει ισοβαθμία των υποψηφίων;

28 Νοεμβρίου 2016, 06:56:02
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Καλεί συνήθως τους 3 πρώτους χωρίς ισοβαθμία και όχι μόνο τον πρώτο, για την περίπτωση που κάποιος δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για τη θέση ή έχει ήδη παραιτηθεί από την διαδικασία.
« Τελευταία τροποποίηση: 28 Νοεμβρίου 2016, 06:57:39 από GirousisN »

28 Νοεμβρίου 2016, 15:25:26
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

DanK


Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια  :) :)

28 Νοεμβρίου 2016, 20:07:53
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

DanK


Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τη νομοθεσία σχετικά με αυτό το θέμα;

29 Νοεμβρίου 2016, 07:13:01
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN



1 Δεκεμβρίου 2016, 16:05:16
Απάντηση #7
Αποσυνδεδεμένος

DanK



12 Μαρτίου 2019, 23:19:14
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

Ioan


Καλησπερα, θα ηθελα κ εγω να κανω μια ερωτηση μηπως μπορεσει καποιος να με βοηθησει.Προκειται για καθαρα δικη μου βλακεια, αλλα εδω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που κανω αιτηση για καποια θεση στο δημοσιο και με πιεση χρονου μια και την προλαβα τελευταια στιγμη.Συμπληρωσα λοιπον την ηλεκτρονικη αιτηση, οπου σημειωσα θετικα στο σημειο ερωτησης για την εκπληρωση υπηρεσιαα υπαιθρου.Στην συνεχεια ομως στελνοντας και τα εντυπα εγγραφα δεν εβαλα μεσα το πιστοποιητικο του αγροτικου.Για καποιο λογο,επειδη θεωρειται προαπαιτουμενο για θεση στο δημοσιο,νομισα οτι δεν χρειαζεται.Ουδεν σχολιο,τι να πω!!! Τελοσπαντων!Η κριση δεν εχει ολοκληρωθει ακομα, αλλα βλεποντας τα αποτελεσματα των αλλων ειδικοτητων πολλες αιρησεις ακυρωθηκαν για αυτον τον λογο.Αρα φανταζομαι και η δικη μου.Η ερωτηση λοιπον ειναι αν μπορω να κανω ενσταση για αυτο οταν απορριφθει η αιτηση μου; Υπαρχει διαστημα μιας εβδομαδας για την υποβολη ενστασεων.Ευχαριστω πολυ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
7688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Ιουνίου 2011, 10:50:00
από nart
13 Απαντήσεις
39874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Ιανουαρίου 2020, 22:01:54
από Διαγραμμένος
3 Απαντήσεις
11021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Οκτωβρίου 2010, 14:07:39
από mandreou
1 Απαντήσεις
3640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Ιουνίου 2011, 15:18:39
από anastasios theodoridis
55 Απαντήσεις
194600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Μαρτίου 2024, 16:59:12
από gpas85