Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
17 Ιουνίου 2024, 08:27:11

Αποστολέας Θέμα: Εκπαιδευτική άδεια  (Αναγνώστηκε 43459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

17 Ιανουαρίου 2016, 19:06:25
Απάντηση #60
Αποσυνδεδεμένος

Gatekeeper

Επώνυμοι
Το ερωτημα της τροποποίησης απευθυνόταν στον ΑΡΗ.
“It’s a poor sort of memory that onlyworks backwards, the Queen remarked.”
Lewis Carroll, 1872,
Through the Looking Glass

17 Ιανουαρίου 2016, 19:08:37
Απάντηση #61
Αποσυνδεδεμένος

Gatekeeper

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
@Gr

Στην εγκριση της εκπαιδευτικής σου αδειας έγινε ανοφορά στην αποφαση του ΚΕΣΥ?




Ναι εγκρίθηκε με διπλές αποδοχές από το ΚΕΣΥ, απλά δεν δίνουν τις διπλές πριν το εγκρίνει τ ελεγκτικό συνέδριο. Πληρώνουν μονό μισθό κανονικά κακιά μήνα όσο βρίσκεσαι στο εξωτερικό για άδεια

Το Διοικητικό Συμβούλιο αφού έλαβε υπόψη του:
1) .......
2) Την υπ’ αριθμ. 1301/12.3.2012 Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του
Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας (ΚΕ.Σ.Υ.), που αφορά την εκπαιδευτική άδεια της
.........., Επιμελήτριας Β΄.........του κλάδου
ιατρών ΕΣΥ επί θητεία του Π.Γ.Ν......

Υπο αυτή την μορφή?
“It’s a poor sort of memory that onlyworks backwards, the Queen remarked.”
Lewis Carroll, 1872,
Through the Looking Glass

17 Ιανουαρίου 2016, 19:14:30
Απάντηση #62
Αποσυνδεδεμένος

Gr




Ακριβώς!!!! Απόφαση εκτελεστικής επιτροπής ΚΕΣΥ 15/01/2015

« Τελευταία τροποποίηση: 17 Ιανουαρίου 2016, 19:22:21 από Gr »
Aliis Insreviendo Ipse Consumor

31 Οκτωβρίου 2016, 07:13:42
Απάντηση #63
Αποσυνδεδεμένος

Gr


Καλημέρα! Θα πρέπει να σας ενημερώσω ότι με την παρέμβαση του δικηγόρου του νοσοκομείου μου ο οποίος με στήριξε όπως με στήριξε τελικά και το γραφείο προσωπικού, δεν μου ζήτησαν χρήματα και μου πλήρωσαν όλες μαζί τις διπλές μου αποδοχές για την εκπαιδευτική άδεια στο εξωτερικό.
Aliis Insreviendo Ipse Consumor

17 Νοεμβρίου 2016, 11:16:22
Απάντηση #64
Αποσυνδεδεμένος

dimious200


Kαλησπέρα σε ολους! Αγονος αγροτικος γιατρος εδω και πολυ μπερδεμενος με το θεμα των εκπαιδευτικων αδειων (αν υπαρχουν). Θελω να παω σε ενα συνεδριο που αφορα την ειδικοτητα που εχω δηλωσει να κανω (και στην οποια βρισκομαι ακομα σε αναμονη). Μπορω να δικαιολογησω καποιες μερες ως αδεια ή να βαλω μαζεμενα ρεπό; Και επισης υπαρχει κανεναν επιδομα μετεκπαιδευσης/βιβλιοθηκης απο το οποιο θα μπορουσα να δικαιολογησω το κοστος εγγραφης στο συνεδριο; Αν δεν κανω λαθος υπαρχει τετοιο επιδομα για ειδικευομενους..
Ευχαριστω για τη βοηθεια!

23 Φεβρουαρίου 2017, 13:50:16
Απάντηση #65
Αποσυνδεδεμένος

iceman


στο υπο ψηφιση νομοσχεδιο του Υπουργειου Υγειας υπάρχει διατάξη που προβλέπει εκπαιδευτικη άδεια για τους επικουρικους ιατρούς.

Αρθρο 24

2. Κάθε επικουρικός ιατρός , κατά τη διάρκεια ισχύος της σύμβασης του, δικαιούται πέντε (5) μέρες το χρόνο άδεια με αποδοχές για παρακολούθηση επιστημονικών συνεδρίων. Η παρακολούθηση πιστοποιείται αμέσως μετά τη λήξη του συνεδρίου. Σε αντίθετη περίπτωση παρακρατούνται οι αντίστοιχες αποδοχές.
The winner takes it all........