Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 12:46:22

Αποστολέας Θέμα: Μαθήματα ξένων γλωσσών μέσω skype.  (Αναγνώστηκε 41191 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

1 Απριλίου 2017, 00:43:48
Αναγνώστηκε 41191 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Ααρετη


Παραδίδονται ιδιαίτερα γερμανικών μέσω skype-Τιμες προσιτές απο 7 ευρώ την ώρα

Μετά την αποφοίτηση από τη Γερμανική σχολή του ΑΠΘ με, συνέχισα τις σπουδές μου σε ειδικά σεμινάρια του Goethe Institut της πόλης . Στα πλαίσια των σπουδών μου, είχα σαν ειδίκευση τη Διδακτική της Γερμανικής ως Ξένης Γλώσσας.

Η διπλωματική μου εργασία είχε σαν θέμα την "Πρόσληψη και Παραγωγή Κειμένου στη διδακτική της Γερμανικής ως Ξένης Γλώσσας "

Aπό το 2005 παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα γερμανικών σε μαθητές κι ενήλικες, σε επίπεδα όλα τα επίπεδα

Είμαι Μέλος του Συνδέσμου Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας απο το 2008

ΗΜΕΡΙΔΕΣ-ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

3η Επιστημονική Ημερίδα Goethe : Εκπαιδευτικές διαδικασίες μάθησης, 12 Σεπτεμβρίου 2011 Θεσσαλονίκη

Σεμινάριο Klett Verlag: Προετοιμασία για τις εξετάσεις

Διεθνές Συνέδριο: Ευρωπαϊκός Σύνδεσμος για τα Γερμανικά ως Ξένη Γλώσσα , Βιέννη

[1]Σύλλογος Καθηγητών Γερμανικών

Στον ελευθερο χρόνο μου ασχολούμαι με Μεταφράσεις, Συμμετοχή σε Ημερίδες και εκπαιδευτικά συνέδρια, Συλλογή εκπαιδευτικού υλικού για τη γερμανική γλώσσα.

τηλ. 6939868195

email. aretimpasiaku@gmail.com

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

1 Απριλίου 2017, 00:52:11
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


επειδή θα σβήσουν την ανάρτηση σε λίγο, να επισημάνω ότι στη σελίδα σας στο fb γράφετε "από 5 ευρώ" την ώρα.

1 Απριλίου 2017, 07:27:51
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
επειδή θα σβήσουν την ανάρτηση σε λίγο, να επισημάνω ότι στη σελίδα σας στο fb γράφετε "από 5 ευρώ" την ώρα.

Καλά κάνεις και το επισημαίνεις Διαμαντή ότι στο facebook γράφει από 5 ευρώ την ώρα ενώ εδώ από 7 ευρώ την ώρα.
Παρόλα αυτά, προσωπικά, νομίζω ότι δεν είναι λάθος να μαζέψουμε σε μια ενότητα ανακοινώσεις καθηγητών που διδάσκουν ξένες γλώσσες μέσω skype, γιατί έτσι και αλλιώς ένα μεγάλο μέρος των νέων Ιατρών παίρνουν τον δρόμο της ξενιτιάς και γιατί τα μαθήματα μέσω skype είναι και πρακτικά, αλλά και βγαίνουν γενικά φθηνότερα.
Απλά νομίζω ότι καλό θα ήταν να τα βάζαμε σε μία ενότητα όλα αυτά.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

1 Απριλίου 2017, 11:18:58
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Αναρωτιέμαι αν τα διαδικτυακά μαθήματα συνοδεύονται από σχετική απόδειξη παροχής υπηρεσιών.
Υποθέτω στα χαρτιά ναι αλλά οι δυνατότητες φοροδιαφυγής είναι πολύ μεγάλες.

Ας φτιαχτεί τουλάχιστον μια κατηγορία με το όνομα "διαφημίσεις" ή "διαφημιζόμενοι" για να μη χανόμαστε στα "Ενδιαφέροντα Links" (για κάποιους μπορεί να μην είναι ενδιαφέροντα) ώστε να μπουν και άλλοι πάροχοι (ιατρικός εξοπλισμός κλπ)

1 Απριλίου 2017, 11:57:54
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Υπάρχει κόσμος σε Περιφερειακά Ιατρεία, απ' τα οποία η πρόσβαση σε καθηγητή γερμανικών είναι αδύνατη και για τους οποίους τα εξ΄αποστάσεως μαθήματα μέσω Skype είναι λύση.

11 Απριλίου 2017, 00:47:57
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Αντιγράφω ανάρτηση της 10/04/2017 από την ομάδα Γιατροί του Ε.Σ.Υ. και όχι μόνο στο facebook.

Σουηδικά,ιδιαίτερα μαθήματα παραδίδονται από καθηγητή με πολυετή πείρα και πρώην κάτοικο Σουηδίας. Αναλαμβάνω υπεύθυνα, όλα τα επίπεδα, από αρχάριους ως και πτυχία, μεμονωμένα η σε γκρουπ, καθώς και την προετοιμασία πιστοποίησης Swedex A2/B1.B2 C1
Είμαι τελειόφοιτος της σχολής kulturama στην Στοκχόλμη με ειδίκευση πάνω στην σωστή άρθρωση της γλώσσας
Ειδική προετοιμασία πάνω στην προφορά.(((( όταν μάθουμε την σωστή προφορά με κάνονες και ακούστηκα θα μπορούμε πιο εύκολα να κατανοούμε της μας λένε και να μας καταλαβαίνουν όταν εμείς μιλαμε.με την σωστή προφορά λοιπόν δεν θα έχετε δυσκολίες στην ομιλία σας και η προσαρμογή σας θα γίνει πιο ευκολη.τα σουηδικά είναι μια γλώσσα που δεν τα λες όπως γραφωνται.θελετε να τα μιλάτε σωστά τότε πρέπει πρώτα να μάθετε και τους κανόνες.))))) Δυνατότητα πακέτου προετοιμασίας για σπουδές η εργασία στη Σουηδία και μέσω SKYPE σε όλη την Ελλάδα και εξωτερικό σε πολύ προσιτές τιμές
Στην διδασκαλία μου δίνω έμφαση, εκτός από την εκμάθηση της γλώσσας φυσικά, στην εξοικείωση σας με την σουηδική κουλτούρα.Προσφέρεται ειδικό πακέτο προετοιμασίας Για γιατρούς ηλικίας 25 μέχρι 45 με εντατικό πρόγραμμα για ένα χρόνο. έχοντας συνεργαστεί με ιατρικές εταιρείες , έχω αποκτήσει μια δική μου μέθοδος διδασκαλίας για την γρήγορη εκμάθηση της γλώσσας και για την πιο εύκολη προσαρμογή σας στην Σουηδία(((ακόμα παρέχεται έξτρα ιατρικό υλικό ακουστικό βασισμένο σε συνομιλίες γιατρών και ασθενών )))) Προετοιμασία και για επαγγελματικές συνεντεύξεις.Δίδονται σημειώσεις και επιπλέον υλικό.Το πρώτο μάθημα παρέχεται δωρεάν με σκοπό την γνωριμίας μας καθώς και την εξοικείωση σας στα διαδικτυακά μαθήματα.
Στοιχεία επικοινωνίας : skype nassos3611
email : nassoskostopoulos  at  gmail.com ειδικές τιμές για groups από δυο μέχρι 4 άτομα. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!!!!!
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

21 Μαρτίου 2022, 23:55:21
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Ομάδα στο facebook:

Σουηδικα Μαθηματα/Ιατρικη Ορολογια-Καθηγητης Σουηδικων σαν Ξενη γλωσσα
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
12781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Μαρτίου 2009, 11:20:27
από Γ.Κτιστάκης
0 Απαντήσεις
2321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16 Οκτωβρίου 2011, 21:04:27
από Βέρρας Οδυσσέας
0 Απαντήσεις
61268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Μαρτίου 2018, 16:31:59
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
31212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Οκτωβρίου 2020, 19:40:31
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
4491 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 9 Οκτωβρίου 2023, 11:00:20
από Argirios Argiriou