Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 01:29:45

Αποστολέας Θέμα: 22/08/2017 ΕΟΠΥΥ σχετικά με τις Ιατρικές επισκέψεις σε συμβεβλημένους.  (Αναγνώστηκε 45427 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

2 Οκτωβρίου 2017, 15:10:07
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

GAD2


και αν...λέω απλά αν....μου πει μεθαυριο το edapy -αυθαίρετα όπως πάντα- ότι σου κόβει την επίσκεψη υπαριθμ4 γιατι κράτησε 5 λεπτά και όχι τον ενδεικτικο χρόνο επίσκεψης των 15 τι θα πω τότε?νάμαστε καλά που χάσαμε την ώρα μας τζάμπα?
έχετε δίκιο δεν μιλά για ορισμό, αλλα η όλη κατάσταση είναι υπερβολικά έωλη και σαθρή...

2 Οκτωβρίου 2017, 16:29:02
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
και αν...λέω απλά αν....μου πει μεθαυριο το edapy -αυθαίρετα όπως πάντα- ότι σου κόβει την επίσκεψη υπαριθμ4 γιατι κράτησε 5 λεπτά και όχι τον ενδεικτικο χρόνο επίσκεψης των 15 τι θα πω τότε?νάμαστε καλά που χάσαμε την ώρα μας τζάμπα?
έχετε δίκιο δεν μιλά για ορισμό, αλλα η όλη κατάσταση είναι υπερβολικά έωλη και σαθρή...

Και βέβαια, γνωρίζουμε, ότι αν μας κόψουν ΜΙΑ επίσκεψη, χάνουμε 200 ευρώ.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

2 Οκτωβρίου 2017, 18:12:09
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
Eγώ πάλι νομίζω πως έγινε για να μας αυξήσουν το εισόδημα.Αν έρθει ένα ζευγάρι π.χ για εργ. έλεγχο και το βιβλιάριο της γιαγιάς για συνταγογράφηση και έχεις μια καλή γραμματέα(ας είναι και μέτρια) μπορείς να πάς μιά επίσκεψη κατ'οίκον και να βγάλεις τα σπασμένα.Μην βλέπουμε πάντα το ποτήρι μισοάδειο...!Ψάχνω για γραμματέα...!

2 Οκτωβρίου 2017, 18:45:09
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

Medicine Man


Έχει κανείς σας δοκιμάσει να περάσει επίσκεψη; Ζητάει αρχικά ακριβής ώρα επίσκεψης και στη συνέχεια ωράριο. Φίλος οφθαλμίατρος που προχώρησε δηλώνοντας και ωράριο μου είπε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει, δεν το δέχεται!! Σε λίγο ξεκινάω να το κάνω και εγώ. Ο Θεός βοηθός με την ύπουλη παγίδα που μας έστησε ο συνεργάτης μας, ΕΟΠΥΥ.

2 Οκτωβρίου 2017, 18:56:59
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

md


και αν...λέω απλά αν....μου πει μεθαυριο το edapy -αυθαίρετα όπως πάντα- ότι σου κόβει την επίσκεψη υπαριθμ4 γιατι κράτησε 5 λεπτά και όχι τον ενδεικτικο χρόνο επίσκεψης των 15 τι θα πω τότε?νάμαστε καλά που χάσαμε την ώρα μας τζάμπα?

μηπως....λέω μηπως...θα ειναι η σταγονα που θα ξεχειλισει το ποτηρι και θα μας κανει να καταγγειλουμε την μονομερη αλλαγη των ορων?

2 Οκτωβρίου 2017, 19:15:04
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

heart5


Του κάνω ενημέρωση ωραρίου και δεν το παίρνει. Ο ΙΣΠ λέει ότι το ωράριο που θα δηλωθεί δεν είναι υποχρεωτικό. Τότε τι το δηλώνουμε;;
When you have to shoot, shoot. Don't talk!!!

2 Οκτωβρίου 2017, 19:36:23
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
που βάζουμε το ωράριο;ειναι εύκολο να το εξηγήσει κάποιος;

2 Οκτωβρίου 2017, 19:39:16
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Δυστυχώς, για μια ακόμα φορά, δεν δουλεύει τίποτα! Το ωράριο το δηλώνουμε στο e-ΔΑΠΥ στην επιλογή "Ενημέρωση Ωραρίου" στην στήλη αριστερά στην εφαρμογή. Και σέρνουμε τις μπάρες στην ώρα που επιθυμούμε. Αλλά δεν γίνεται κάτι. Θα ήθελα να ήξερα τι θα απογίνουν οι επισκέψεις σήμερα;

2 Οκτωβρίου 2017, 19:43:24
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

GAD2


ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΑΠΛΑ.......ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ

2 Οκτωβρίου 2017, 19:47:49
Απάντηση #24
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΑΠΛΑ.......ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ

Μα γιατί καλέ το λετε αυτό;;; Αφού τα παιδιά δεν είχαν χρόνο! Ξέρετε από 23/06/2017 μέχρι σήμερα πόσο γρήγορα περνάει ο χρόνος; Τραβήξανε και πολύ οι ζέστες! Που μυαλό για εφαρμογή όσων έχουμε ανακοινώση! Ας πιούμε μια μπύρα καλύτερα!

Φυσικά καταλαβαίνετε ότι αστειεύομαι! Οι άνθρωποι είναι γελοίοι! Και επικίνδυνοι!

2 Οκτωβρίου 2017, 19:47:59
Απάντηση #25
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
συγνώμη αλλά δεν το βρίσκω.αριστερά βλέπουμε αρχ. σελιδα ,εμφάν. συμβ.,ενέργειες, συχνές ιατρ. πράξεις κτλ

2 Οκτωβρίου 2017, 19:50:05
Απάντηση #26
Αποσυνδεδεμένος

heart5


μετα τις 19:15 το έβγαλαν..¨Ηταν κάτω από το αποδοχή VAUCHER. Αλλά τώρα δεν δέχεται καταχώρηση επισκέψεων
When you have to shoot, shoot. Don't talk!!!

2 Οκτωβρίου 2017, 19:50:54
Απάντηση #27
Αποσυνδεδεμένος

Medicine Man


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
συγνώμη αλλά δεν το βρίσκω.αριστερά βλέπουμε αρχ. σελιδα ,εμφάν. συμβ.,ενέργειες, συχνές ιατρ. πράξεις κτλ

Τα έχουν σβήσει όλα. Η φόρμα της δήλωσης της επισκεψης επέστρεψε στην προηγούμενη μορφή αλλά δεν λειτουργεί.
Δεν έφτιαξαν το καινούργιο και χάλασαν το παλιό!!!

2 Οκτωβρίου 2017, 20:15:17
Απάντηση #28
Αποσυνδεδεμένος

Πετράκης Νϊκος


Μου έφτιαξε το ωράριο. Δήλωσα 7:30 με 12:30 πρωινές ώρες και πήγα να καταχωρήσω το πρώτο ραντεβού που είχα στις 7:30. Μου έβγαλε ότι εχω ξεπεράσει το ημερήσιο πλαφόν, χωρίς καμία να είναι εκτελεσμένη. Μάλλον πρέπει να δηλώνεται επιτόπου το ραντεβού. Δηλαδή αν υπάρχει καθυστέρηση και 1 λεπτού, σου κόβει την επίσκεψη; Πχ στις 12:31?

2 Οκτωβρίου 2017, 20:47:17
Απάντηση #29
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
Ολα οκ. Πέρασαν οι επισκέψεις.Καληνύχτα και αύριο με υγεία

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
65958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Ιουλίου 2012, 18:54:14
από Denominator
14 Απαντήσεις
7216 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16 Δεκεμβρίου 2014, 19:51:04
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
7 Απαντήσεις
14736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 2 Ιουνίου 2015, 23:34:19
από Denominator
6 Απαντήσεις
10044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Οκτωβρίου 2017, 12:36:41
από GirousisN
0 Απαντήσεις
8253 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Ιουνίου 2023, 20:11:55
από Argirios Argiriou