Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
29 Μαρτίου 2024, 15:52:36

Αποστολέας Θέμα: Χάρες (και με το νόμο)  (Αναγνώστηκε 3225 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

26 Οκτωβρίου 2017, 22:35:39
Αναγνώστηκε 3225 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Τυχαία έπεσα στο παρακάτω ΦΕΚ, φανταστείτε τι έχει γίνει στα προγενέστερα και μεταγενέστερα.
Ενδεικτικά:
- Χαρίζεται το υπόλοιπο της ποινής για κατοχή και πώληση ναρκωτικών και αίρονται οι κατά νόμο συνέπειες για να μπορεί να διοριστεί στη ΔΕΗ.
- Αίρονται οι κατά νόμο συνέπεις από καταδίκη για κλοπή για να μπορεί να πάρει την ελληνική ιθαγένεια και ειδική άδεια για ταξί.
- Αίρονται οι κατά νόμο συνέπειες για το αδίκημα της κλοπής για να μπορεί να αποκτήσει την ελληνική ιθαγένεια και να ασκήσει το ιατρικό επάγγελμα.
- Αίρονται οι κατά νόμο συνέπειες για το αδίκημα της απόπειρας κλοπής για να μπορεί να διοριστεί μόνιμη (παρακαλώ) δημοτική υπάλληλος.

27 Οκτωβρίου 2017, 19:12:08
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν υπάρχει σωτηρία!!

28 Οκτωβρίου 2017, 13:43:03
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Εγώ σκέφτομαι πόσο χαζός ήμουν μικρός που άκουγα τους γονείς μου που μου έλεγαν να μην έχω ποινικό μητρώο μην τυχόν και χρειαστεί να διοριστώ στο Δημόσιο... τώρα μπορείς να κλέψεις, να πουλήσεις ναρκωτικά, και κλαϊν, με μια υπουργική απόφαση διορίζεσαι !

Αλλάξαν οι εποχές !  :P

28 Οκτωβρίου 2017, 15:46:13
Απάντηση #3
Συνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Θα πρέπει πάντως να πρόκειται για υπερπολύτιμα στελέχη των οποίων τις υπηρεσίες δε θα μπορούσε να στερηθεί το Δημόσιο. Αν όντως τίθεται θέμα εθνικού συμφέροντος...
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

1 Νοεμβρίου 2017, 12:41:09
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Λέξεις κλειδιά: Χάρη χάρες χάριτες 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Σεπτεμβρίου 2010, 09:00:28
από Πατρωνάκης Μάνος
1 Απαντήσεις
7520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15 Ιανουαρίου 2012, 04:59:30
από Δημήτριος
0 Απαντήσεις
5914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Νοεμβρίου 2013, 00:04:58
από Denominator
0 Απαντήσεις
4541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20 Μαΐου 2019, 22:39:47
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
6780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Δεκεμβρίου 2020, 19:38:36
από Argirios Argiriou