Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
19 Μαρτίου 2024, 13:38:50

Αποστολέας Θέμα: Ανέκδοτα ( Υπόθετο ).  (Αναγνώστηκε 39012 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

11 Μαρτίου 2018, 09:30:51
Αναγνώστηκε 39012 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
ΑΝΕΚΔΟΤΑ ( ΥΠΟΘΕΤΟ ).


« Τελευταία τροποποίηση: 11 Μαρτίου 2018, 10:30:08 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

11 Μαρτίου 2018, 10:33:14
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Το "ανέκδοτο" στο όλο σκετσάκι είναι που ο "φαρμακοποιός" δε γνωρίζει που είναι το κάθε προϊόν προς πώληση και ρωτάει κάθε φορά τη βοηθό φαρμακοποιού. Κάτι που δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα σε πολλά φαρμακεία.

18 Μαΐου 2023, 12:54:09
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
«Χτυπά το τηλέφωνο μέσα στην μέση της νύχτας, το σηκώνει ο γιατρός αγουροξυπνημένος, και
ακούει την φωνή ενός συναδέλφου του:

- Χρειαζόμαστε τέταρτο για το πόκερ, λέει ο φίλος.

- Έρχομαι αμέσως, ψιθυρίζει αυτός.

- Αγάπη μου, είναι κάτι σοβαρό; ρωτάει η σύζυγος του γιατρού.

- Πολύ! Να φανταστείς είναι ήδη τρεις γιατροί εκεί!! 😂😂»
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

31 Μαΐου 2023, 07:35:42
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Το παρακάτω δεν είναι ανέκδοτο, έχει γίνει στην πραγματικότητα, αλλά νομίζω, παρόλα αυτά, ότι ταιριάζει πιο καλά στην ενότητα των ανεκδότων:

Κυρία προσέρχεται στο ΚΥ χωρίς να έχει ραντεβού, πλησιάζει την αρμόδια υπάλληλο.
Κυρία: "Μπορώ να ρωτήσω κάτι το γιατρό;"
Υπάλληλος: "Μόλις βγει ο κύριος που είναι μέσα, μπείτε να ρωτήσετε"
Μόλις βγαίνει ο κύριος, μπαίνει η κυρία, μένει 15 λεπτά και βγαίνει κρατώντας συνταγές.
Υπάλληλος: "Μου είπατε ότι θα κάνατε μια ερώτηση!"
Κυρία: "Μάλιστα. Τον ρώτησα αν μπορεί να μου γράψει τα φάρμακά μου!"
(Πως την πετσόκοψε έτσι!)
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

21 Ιουλίου 2023, 10:13:56
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Χιουμορίστας ασθενής μου ήθελε να μου πει ότι παίρνει Duphalac, και μου είπε:

Παίρνω και απ' αυτό το Tuboflo....
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

22 Σεπτεμβρίου 2023, 22:52:09
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Ο Γιατρός, η καθαρεύουσα ο πρωκτός και το υπόθετο.

Ήταν ένας γιατρός φαλακρός σαν πόμολο, με μακρυά λευκή γενειάδα που ομιλούσε μονίμως την καθαρεύουσα!
Πάει λοιπόν ένας χωριάτης, επειδή είχε πόνους στην κοιλιά του και είχε μέρες να πάει τουαλέτα σε αυτόν το γιατρό, τον καθώς πρέπει τον καθαρευουσιάνο για να τον δει.

Αφού τον εξέτασε ο Γιατρός του λέει, πάρε ένα υπόθετο ανά εικοσιτέσερις ώρες και θα το τοποθετήσετε εις τον…
πpwκτών σας..
Μάλιστα γιατρέ λέει ο χωριάτης και έφυγε, μη ρωτώντας το γιατρό που είναι αυτό, γιατί φοβήθηκε μην τον νομίσει και αμόρφωτο.
Ψάχνανε στο σπίτι σε όλο το χωριό, που είναι αυτός ο πpwκτός να το χώσουν το υπόθετο...

Του λέει τελικά η γυναίκα του, μη ντρέπεσαι, πάρε στο γιατρό τηλέφωνο να τον ρωτήσεις να σου πει.

Ξανά παίρνει ο χωριάτης στο γιατρό. Γιατρέ επειδή δεν άκουσα καλά της προάλλες συγνώμη κιόλας που είναι αυτός ο πpwκτός?

Ξαναλέει ο γιατρός πpwκτός είναι η απόληξη του απευθυσµένου..

Δεν ήξερε το πρώτο του έβαλε και δεύτερο ο γιατρός..

Περνάνε 3 μέρες τον ξανά παίρνει γιατρέ τι είναι αυτό το απευθυσμένο και το απευδισμένο

Λέει ο γιατρός τι άλλο να ειπώ.. να το τοποθετήσετε εις την έδρα σας...

Πήραν το χάπι το κοπάνισαν στο τραπέζι, το κοπάνισαν στα πλακάκια, στο ξύλο, στο μάρμαρο, ο πόνος δεν πέρναγε..

Του λέει η γυναίκα του, μην τρέπεσαι ξανά πάρε στο γιατρό..

Λέει ο χωριάτης.. θα με βρίσει ρε γυναίκα.. βρε ξανά Πάρτον .. θα με βρίσει..

Τον ξαναπαίρνει το γιατρό τελικά και μετά από λίγη ώρα γυρνάει ο άνθρωπος κατά στεναχωρημένος στη γυναίκα του.

Τι έγινε του λέει η γυναίκα του.

Με έβρισε ρε γυναίκα..

Μου είπε να το βάλω στο kwλo μου...
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Σεπτεμβρίου 2023, 22:54:32 από Argirios Argiriou »
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

Λέξεις κλειδιά: ανέκδοτα