Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 16:12:36

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΙΑΤΡΟ???  (Αναγνώστηκε 10749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

12 Οκτωβρίου 2018, 19:28:49
Αναγνώστηκε 10749 φορές
Αποσυνδεδεμένος

ΝΩΝΤΑΣ ΑΓΓΕΛΗΣ

Ιατροί
Οποιος εχει αποψη, ειτε πληροφορηση να μας πει!
Εγω μεχρι τωρα αυτοεξυπηρετουμουν, δηλαδη φαρμακα, συνταγες και παραπεμτικα τα εγραφα μονος μου στον ευατο μου!
Παραμπομπη ποτε δεν μου χρειαστηκε, γιατι ως γνωστον, ο συναδελφος ειτε ιδιωτης ειτε σε κρατικο φορεα σε εξυπηρετει αμεσα! (συνηθως).
ΕΠΙΣΗΣ, τι θα κανουμε με τις συζηγους και τα παιδια μας? θα τα γραψουμε σε εμας?
ΑΓΓΕΛΗΣ ΝΩΝΤΑΣ

12 Οκτωβρίου 2018, 22:16:24
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Φυσικα και ναι, το εχω κανει ηδη (τα παιδια αν ειναι ανηλικα δε μπορεις)!

Μαλιστα εχω εγγραψει και μελη απο το σοι που ζουν σε αλλες περιοχες της Ελλαδας. Δε τιθεται θεμα λογαριασμου ΔΕΚΟ ως αποδεικτικο, αρκει υπευθυνη δηλωση φιλοξενιας αν θες να να εισαι τυπικος.

13 Οκτωβρίου 2018, 11:58:27
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

Gatekeeper

Επώνυμοι
Κι εγω εχω εγγραψει στην λίστα μου μονίμους κατοίκους Αμερικής ,Αγγλίας, Αυστραλίας & Αλβανίας.  :P
“It’s a poor sort of memory that onlyworks backwards, the Queen remarked.”
Lewis Carroll, 1872,
Through the Looking Glass

15 Δεκεμβρίου 2018, 16:21:56
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Διαβάζω σήμερα στην Εφημερίδα των Συντακτών συνέντευξη του Υπουργού Υγείας στην κα Βέργου με τίτλο "Δικαίωμα του πολίτη και όχι υποχρέωση ο οικογενειακός γιατρός", που προκύπτει από ένα σημείο στο οποίο ο κ. Υπουργός αναφέρει ότι "Ο θεσμός του οικογενειακού γιατρού και η εγγραφή του πληθυσμού δεν είναι υποχρέωση, επιβολή και καταναγκασμός, αλλά δικαίωμα του πολίτη".
Με βάση την πιο πάνω λογική, και αφού τυπώνεται που τυπώνεται το γνωστό ενημερωτικό κείμενο σε κάθε συνταγή και παραπεμπτικό, γιατί δεν αναθεωρείται ώστε να μην τρομάζει τον κόσμο;
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
62362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 4 Απριλίου 2019, 12:42:52
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
12460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21 Ιουνίου 2018, 12:22:57
από Dott.diMG
2 Απαντήσεις
7897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Σεπτεμβρίου 2018, 11:02:13
από Ορθοπαιδικός
5 Απαντήσεις
53334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24 Ιουνίου 2020, 14:35:27
από Γιώργος Κανελλόπουλος
0 Απαντήσεις
14204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Μαρτίου 2023, 09:02:59
από Argirios Argiriou