Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 21:08:16

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτικό ιατρείο σε άλλο νομό  (Αναγνώστηκε 30853 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

19 Ιανουαρίου 2019, 23:31:23
Αναγνώστηκε 30853 φορές
Αποσυνδεδεμένος

sofis


Καλησπέρα!Πρώτη φορά γράφω εδώ,είμαι νέα γιατρός και εργάζομαι σε μια ιδιωτική κλινική κάνοντας κάποιες εφημερίες το μήνα στην ειδικότητά μου.Ενδιαφέρομαι να ανοίξω ιδιωτικό ιατρείο σε μια περιοχή εκτός του νομού ,η οποία ανήκει σε  άλλον Ιατρικό Σύλλογο από αυτόν στον οποίο είμαι εγγεγραμμένη.Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι κάτι που μπορεί να γίνει (να είμαι ταυτόχρονα γραμμένη σε δύο συλλόγους?)ή απαγορεύεται και αν όντως μπορώ να το κάνω,ποιά βήματα θα μπορούσα να ακολουθήσω και με ποιό τρόπο γίνεται(χρειάζεται να πάρω κάποια άδεια από τον ένα από τους δύο συλλόγους?). Ευχαριστώ..
Συγχωρέστε με αν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί απλώς δεν το βρήκα κάπου αλλού στο forum.

20 Ιανουαρίου 2019, 00:30:45
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Το ξέρω σίγουρα ότι είναι δυνατόν. Θα είσαι γραμμένη και στους δύο Ιατρικούς Συλλόγους και θα πληρώνεις ετήσια συνδρομή και στο Ιατρικό Σύλλογο του Νομού που εργάζεσαι τώρα αλλά και στον Ιατρικό Σύλλογο του Νομού που σκέφτεσαι να ανοίξεις το Ιατρείο σου. Ενημέρωσε αυτόν τον δεύτερο Ιατρικό Σύλλογο και θα σου δώσουν λεπτομέρειες για το ύψος της ετήσιας συνδρομής (διαφέρει από Νομό σε Νομό) και τι απαιτούν για να σου δώσουν άδεια Ιατρείου.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

20 Ιανουαρίου 2019, 01:00:21
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

sofis


Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

20 Ιανουαρίου 2019, 09:25:19
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

GirousisN


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Αν θέλεις διάβασε όλο το thread.

20 Ιανουαρίου 2019, 10:43:02
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

sofis


Σας ευχαριστώ πολύ!Δεν είχα διαβάσει αυτό το τόπικ γιατί εγώ είμαι σε έμμισθη θέση( οχι με μπλοκ)εδώ και ενδιαφέρομαι να ανοίξω σε μια κοντινή επαρχιακή περιοχή που,όμως,ανήκει σε άλλο νομό.Ήθελα να ρωτήσω και αν αυτό γίνεται,με δεδομένο ότι για να κάνω έναρξη στην εφορία πρέπει να μισθώσω ακίνητο,μήπως δε μου επιτραπεί η έναρξη λόγω του ότι δουλεύω ως έμμισθη σε ιδιωτική κλινική και κάνω άδικα τη μίσθωση και μετά δεν μπορέσω να το ανοίξω τελικά λόγω εφορίας.Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή.Βλέπω,.ομως  ότι απαντήθηκε ότι μπορεί κάποιος με ιδιωτική σύμβαση να δουλεύει και ως ελεύθερος επαγγελματίας(Στη δική μου περίπτωση και σε άλλο νομό-Ιατρικο σύλλογο.)
Ευχαριστώ και πάλι.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
8333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Σεπτεμβρίου 2009, 12:27:30
από orfeo
2 Απαντήσεις
8093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27 Απριλίου 2011, 16:39:09
από Argirios Argiriou
3 Απαντήσεις
29171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25 Μαΐου 2020, 18:38:31
από pzogr
0 Απαντήσεις
6779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Δεκεμβρίου 2020, 19:38:36
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
19623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Σεπτεμβρίου 2022, 21:30:25
από Argirios Argiriou