Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 14:16:11

Αποστολέας Θέμα: Μητρώο ασθενών με Διαβήτη.  (Αναγνώστηκε 99814 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

21 Ιανουαρίου 2019, 21:19:26
Αναγνώστηκε 99814 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
21/01/2019

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

22 Ιανουαρίου 2019, 21:03:42
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Η χαρτολαγνεία συνεχίζεται... βλ. "δήλωση συγκατάθεσης του ασθενή περί εγγραφής του στο μητρώο διαβήτη".

Έχει καταλάβει κανείς γιατί χρειάζεται το μητρώο, ενώ όλες οι πληροφορίες υπάρχουν πλέον στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης και με περισσότερη λεπτομέρεια;

28 Ιανουαρίου 2019, 17:36:34
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

spyros


Αυτή τη στιγμή μάλλον έχει μπλοκάρει το σύστημα και μου βγάζει "Σφάλμα ελέγχου ταυτότητας". Στις παροχές ΕΚΠΥ συνδέομαι κανονικά, με τους ίδιους κωδικούς, αλλά στην εφαρμογή του Μητρώου δεν τους δέχεται. Οπότε φυσικά ούτε αναλώσιμα με αφήνει να γράψω αν δεν περάσω τους ασθενείς στο μητρώο.  >:(
Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον;;

Edit: Μετά από 200 προσπάθειες και χωρίς να αλλάξω τίποτα, έγινε το θαύμα...
« Τελευταία τροποποίηση: 28 Ιανουαρίου 2019, 18:15:21 από spyros »

28 Ιανουαρίου 2019, 18:19:51
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Αυτή την ιδέα στο φάκελο ασθενούς όπου πρέπει να βάλουμε την ακριβή ημερομηνία (ημέρα, μήνα, έτος) που διαγνώστηκε ο διαβήτης, ποιος την είχε;

28 Ιανουαρίου 2019, 18:40:03
Απάντηση #4
Συνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αυτή την ιδέα στο φάκελο ασθενούς όπου πρέπει να βάλουμε την ακριβή ημερομηνία (ημέρα, μήνα, έτος) που διαγνώστηκε ο διαβήτης, ποιος την είχε;
Αυτό το στοιχείο πάντως είναι απαραίτητο και στις γνωματεύσεις για τα ΚΕ.Π.Α.
Έτος ναι, αλλά ημερομηνία;
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

28 Ιανουαρίου 2019, 20:19:51
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

GAD2


Στο chrome τιποτε, firefox κατι γινεται
Επώνυμα ασθενώn λαθος, ερχονται για αναλώσιμα και δεν μπρουν να τα παρουν γιατι το μητρωο επεσε ξαφνικά
Ειναι μια περιπετεια θα έλεγα ομορφη και διδακτική

28 Ιανουαρίου 2019, 20:28:01
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

Αρχίατρος

Επώνυμοι
Και αυτός που δεν θέλει να τον φακελώσουν (π.χ λόγω δουλειάς) τι κάνει ; τα σκάει απ΄την τσέπη του ;

28 Ιανουαρίου 2019, 21:58:09
Απάντηση #7
Συνδεδεμένος

Denominator

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Και αυτός που δεν θέλει να τον φακελώσουν (π.χ λόγω δουλειάς) τι κάνει ; τα σκάει απ΄την τσέπη του ;
Προς το παρόν δεν μπορεί να γράφει αναλώσιμα Σ/Δ.
Μελλοθάνατε ιατρέ, οι ασθενείς σου σε χαιρετούν.

28 Ιανουαρίου 2019, 23:02:10
Απάντηση #8
Αποσυνδεδεμένος

DrGuni


Εμείς  πώς  μπρούμε να αντιδράσουμε σε  αυτό  το κλίμα  δυσλειτουργίας που  τείνει  να παγιωθεί  ως κάτι φυσιολογικό;  Οι ιατρικοί  σύλλογοι με τί  άλλο ασχολούνται,   αν όχι με τέτοια προβλήματα;
Η συγνώμη δε  διορθώνει το παρελθόν, διευρύνει, όμως, το μέλλον...

29 Ιανουαρίου 2019, 19:24:09
Απάντηση #9
Αποσυνδεδεμένος

gppi


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αυτή τη στιγμή μάλλον έχει μπλοκάρει το σύστημα και μου βγάζει "Σφάλμα ελέγχου ταυτότητας".
Edit: Μετά από 200 προσπάθειες και χωρίς να αλλάξω τίποτα, έγινε το θαύμα...

Συνέβη και σε συναδελφο και σε επικοινωνια με ΕΟΠΥΥ του ειπαν πως ο κωδικος που ειχε διαλεξει ειχε πανω απο 15 χαρακτηρες ενώ για την εισοδο στο μητρωο το συστημα δεχεται μεχρι 15!!!Το παραδοξο ειναι πως οταν κανουμε login για αναλωσιμα δεχεται κανονικα και πανω απο 15 χαρακτηρες...Αnyway...Αν καποιος συναδελφος εχει κωδικο με πανω απο 15 χαρακτηρες δεν χρειαζεται να τον αλλαξει αρκει να βαλει  ΜΟΝΟ τους 15 πρωτους χαρακτηρες του κωδικου του και -μαλλον :)- θα εισελθει κανονικα

29 Ιανουαρίου 2019, 22:34:08
Απάντηση #10
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αυτή τη στιγμή μάλλον έχει μπλοκάρει το σύστημα και μου βγάζει "Σφάλμα ελέγχου ταυτότητας".
Edit: Μετά από 200 προσπάθειες και χωρίς να αλλάξω τίποτα, έγινε το θαύμα...

Συνέβη και σε συναδελφο και σε επικοινωνια με ΕΟΠΥΥ του ειπαν πως ο κωδικος που ειχε διαλεξει ειχε πανω απο 15 χαρακτηρες ενώ για την εισοδο στο μητρωο το συστημα δεχεται μεχρι 15!!!Το παραδοξο ειναι πως οταν κανουμε login για αναλωσιμα δεχεται κανονικα και πανω απο 15 χαρακτηρες...Αnyway...Αν καποιος συναδελφος εχει κωδικο με πανω απο 15 χαρακτηρες δεν χρειαζεται να τον αλλαξει αρκει να βαλει  ΜΟΝΟ τους 15 πρωτους χαρακτηρες του κωδικου του και -μαλλον :)- θα εισελθει κανονικα

Καμία σχέση νομίζω. Χρησιμοποιώ τον ίδιο κωδικό που είναι κάτω από 15 χαρακτήρες και στην αναγραφή αναλωσίμων και στο μητρώο. Σήμερα δε με έβαζε στο μητρώο. Πήγα λοιπόν ΕΟΠΥΥ-Επαγγελματίες-Ηλεκτρονικές υπηρεσίες παροχών υγείας-Ιατρικές Υπηρεσίες-Εγγραφή ιατρών για παροχές ΕΚΠΥ-Μεταβολή. Έβαλα τους κωδικούς, μπήκα και απλά βγήκα χωρίς να αλλάξω κάτι.
Αμέσως μετά μπόρεσα και έκανα σύνδεση στο μητρώο ασθενών ΣΔ. Θα δείξει στην επόμενη ανάλογη δυσλειτουργία αν αυτό ήταν το "κόλπο" ή αν ήταν τυχαίο.
« Τελευταία τροποποίηση: 29 Ιανουαρίου 2019, 22:47:29 από Αδαμάντιος Σκούφαλος »

6 Φεβρουαρίου 2019, 19:24:40
Απάντηση #11
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο μητρώο. Σκέφτηκα να κάνω μεταβολή αλλά (λέει) θα χρειαστώ τον κλειδάριθμο που μου έστειλαν (λέει πάλι) ηλεκτρονικά, τον οποίο δεν έχω. Ξέρει κανείς τίποτα; Από το edapy ακόμα ελέγχουν, δεν μου έχουν απαντήσει ουσιαστικά.

6 Φεβρουαρίου 2019, 21:58:57
Απάντηση #12
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο μητρώο. Σκέφτηκα να κάνω μεταβολή αλλά (λέει) θα χρειαστώ τον κλειδάριθμο που μου έστειλαν (λέει πάλι) ηλεκτρονικά, τον οποίο δεν έχω. Ξέρει κανείς τίποτα; Από το edapy ακόμα ελέγχουν, δεν μου έχουν απαντήσει ουσιαστικά.

Η μεταβολή δεν χρειάζεται τον κλειδάριθμο. Η επανεγγραφή τον χρειάζεται.
Δοκίμασες να κάνεις μεταβολή όπως έγραψα παραπάνω (δηλαδή μόνο να μπεις και να βγεις στη μεταβολή χωρίς να αλλάξεις κάτι) ; Ή ακόμη και να κάνεις κανονική μεταβολή π.χ. να αλλάξεις τον κωδικό.

6 Φεβρουαρίου 2019, 22:12:17
Απάντηση #13
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο μητρώο. Σκέφτηκα να κάνω μεταβολή αλλά (λέει) θα χρειαστώ τον κλειδάριθμο που μου έστειλαν (λέει πάλι) ηλεκτρονικά, τον οποίο δεν έχω. Ξέρει κανείς τίποτα; Από το edapy ακόμα ελέγχουν, δεν μου έχουν απαντήσει ουσιαστικά.

Η μεταβολή δεν χρειάζεται τον κλειδάριθμο. Η επανεγγραφή τον χρειάζεται.
Δοκίμασες να κάνεις μεταβολή όπως έγραψα παραπάνω (δηλαδή μόνο να μπεις και να βγεις στη μεταβολή χωρίς να αλλάξεις κάτι) ; Ή ακόμη και να κάνεις κανονική μεταβολή π.χ. να αλλάξεις τον κωδικό.

Σωστά. Στη μεταβολή όμως δεν μου βγάζει πουθενά επιλογή για να αλλάξω κωδικό. Δεν έχει σχετικό κουτάκι εκτός αν είναι θέμα browser και δυσλειτουργεί. Μπήκα με firefox.

6 Φεβρουαρίου 2019, 22:40:27
Απάντηση #14
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο μητρώο. Σκέφτηκα να κάνω μεταβολή αλλά (λέει) θα χρειαστώ τον κλειδάριθμο που μου έστειλαν (λέει πάλι) ηλεκτρονικά, τον οποίο δεν έχω. Ξέρει κανείς τίποτα; Από το edapy ακόμα ελέγχουν, δεν μου έχουν απαντήσει ουσιαστικά.

Η μεταβολή δεν χρειάζεται τον κλειδάριθμο. Η επανεγγραφή τον χρειάζεται.
Δοκίμασες να κάνεις μεταβολή όπως έγραψα παραπάνω (δηλαδή μόνο να μπεις και να βγεις στη μεταβολή χωρίς να αλλάξεις κάτι) ; Ή ακόμη και να κάνεις κανονική μεταβολή π.χ. να αλλάξεις τον κωδικό.

Σωστά. Στη μεταβολή όμως δεν μου βγάζει πουθενά επιλογή για να αλλάξω κωδικό. Δεν έχει σχετικό κουτάκι εκτός αν είναι θέμα browser και δυσλειτουργεί. Μπήκα με firefox.

Έχεις δίκιο. Δοκίμασες μεταβολή (χωρίς να αλλάξεις κάτι) και συνεχίζει να μη συνδέεται στο μητρώο;
Η αλλαγή συνθηματικού βρίσκεται αφού κάνουμε σύνδεση στο "Γνωματεύσεις παροχών ΕΚΠΥ" - "Αλλαγή συνθηματικού"

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
11405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Αυγούστου 2009, 00:53:55
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
2249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30 Μαΐου 2011, 18:21:49
από alfie
0 Απαντήσεις
4981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15 Ιουλίου 2020, 16:00:41
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
36989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 9 Οκτωβρίου 2021, 19:35:16
από timex
6 Απαντήσεις
7872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13 Ιουνίου 2023, 14:35:44
από pzogr