Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα - Άλλες μορφές

Εναρξη επαγγελματος με Εδρα την οικία. ΤΙ επιλογές έχω;

(1/3) > >>

giorgosbr:
Καλησπέρα σας,

Θα ξεκινησω σύμβαση μισθωτου για πρωϊνή εργασία σε κλινική.
Αλλά θα κάνω και έναρξη επαγγέλματος με έδρα την οικία μου.
Τι δυνατότητες έχω? Μπορώ πχ. να γράφω συνταγές με έδρα την οικία μου και να κάνω επισκέψει κατ' οικον, δεδομένου οτι δεν θα έχω Ιατρείο ?

Ευχαριστώ

Argirios Argiriou:
Έχετε ελέγξει εάν έχετε δικαίωμα Ιατρείο και Οικεία να έχουν την ίδια έδρα;

( Κάποτε επιτρεπόταν, μετά όμως, για ένα διάστημα τουλάχιστον, απαγορεύτηκε. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει).

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΈχετε ελέγξει εάν έχετε δικαίωμα Ιατρείο και Οικεία να έχουν την ίδια έδρα;

( Κάποτε επιτρεπόταν, μετά όμως, για ένα διάστημα τουλάχιστον, απαγορεύτηκε).

--- Τέλος παράθεσης ---
Ο μόνος περιορισμός είναι το τμήμα της οικίας που προορίζεται για ιατρείο να πληροί τις προδιαγραφές του σχετικού ΠΔ.

giorgosbr:
Δεν μπορώ να έχω έδρα το σπίτι μου, χωρίς να είναι Ιατρείο ?
και να κόβω αποδείξεις για επισκέψεις κατ' οίκον ή συνταγογραφήσεις ?

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν μπορώ να έχω έδρα το σπίτι μου, χωρίς να είναι Ιατρείο ?
και να κόβω αποδείξεις για επισκέψεις κατ' οίκον ή συνταγογραφήσεις ?

--- Τέλος παράθεσης ---

Ίσως να έχεις το ελεύθερο να το κάνεις αυτό από πλευράς εφορίας
αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ο οικείος Ιατρικός Σύλλογος θα το δεχτεί. (Θα μου πεις αν δεν ανοίξεις Ιατρείο δεν χρειάζεται να πάρεις και άδεια λειτουργίας Ιατρείου από τον οικείο Ιατρικό Σύλλογο. Από την άλλη πριν συνταγογραφήσεις φάρμακο οφείλεις να εξετάσεις τον ασθενή. Που θα τον εξετάσεις αν δεν έχεις Ιατρείο; Εκτός και αν εννοείς να συνταγογραφείς μόνο σε ασθενείς που τους έχεις δει κατ'οίκον).

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση