Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 12:20:56

Αποστολέας Θέμα: Νέος ανειδίκευτος ιατρός  (Αναγνώστηκε 10437 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

8 Απριλίου 2019, 16:45:20
Αναγνώστηκε 10437 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Tomass23


Με συγχωρείτε να ρωτήσω κάτι που δεν είναι ο χώρος εδώ για να ερωτηθεί αλλά πήρα το πτυχίο της Ιατρικής σε πήρα την άσκηση επαγγέλματος και γράφτηκα και στον Ιατρικό Σύλλογο Ιωαννίνων και θα ήθελα να ρωτήσω μέχρι να ανοίξει η θέση στην ειδικότητα τη στιγμή που δεν εργάζομαι κάπου και έχοντας  την ιδιότητα του Ιατρού μπορώ για τον κύκλο μου τους φίλους  την οικογένεια ή κάποιο γνωστό μου που μου ζητήσει να τον εξετάσω άμα χρειαστεί κάτι μπορώ εγώ να συνταγογραφήσω ως ανειδίκευτος κάτι στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης Δηλαδή μπορώ να γραφτώ στην ηλεκτρονική συνταγογράφηση ως ανειδίκευτος και να γράψω κάτι άμα χρειαστεί κάποιος γνωστός γιαγιά παππούς φίλος και τα λοιπά Επίσης για παράδειγμα για τη γιαγιά για τα χάπια του ύπνου που παίρνει ας πούμε μπορώ να της τα γράψω εγώ απο  ότι έχω διαβάσει χρειάζεται μονογραμμη συνταγη νομίζω κόκκινη.  Αυτή δικαιούμαι Εγώ σαν ανειδικευτος να θεωρήσω ένα τέτοιο συνταγολόγιο στη Νομαρχία περιφέρεια η ότι χρειάζεται και να μπορώ να τα γράφω εγώ αντί να πηγαίνει να της τα γράφουν και να περιμένει Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων Και ελπίζω σε Κάθε βοήθεια σας γιατί είμαι τελείως καινούργιος

8 Απριλίου 2019, 22:18:22
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Η άδεια άσκησης επαγγέλματος που πήρατε, σας δίνει τη δυνατότητα να ασκήσετε το επάγγελμα του ιατρού αλλά (για να ασκήσετε το επάγγελμα) πρέπει ακολουθήσουν κι άλλες προϋποθέσεις.
Έχετε σκεφτεί τι θα γράφει η σφραγίδα σας, στις συνταγές που θα εκδώσετε;
Χρειάζονται και κάποια άλλα στοιχεία εκτός από το όνομα, το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΤΣΑΥ

Αν είστε στο δημόσιο χρειάζεται να γράφει τη θέση σας π.χ. Ιατρός Υπηρεσίας Υπαίθρου τάδε ιατρείο κλπ
Αν είστε ιδιώτης, χρειάζεται να κάνετε έναρξη επαγγέλματος, να θεωρήσετε βιβλία και αποδείξεις, να ορίσετε έδρα κλπ
Δεν είναι τόσο απλό όσο το σκέφτεστε.
« Τελευταία τροποποίηση: 8 Απριλίου 2019, 22:25:53 από Αδαμάντιος Σκούφαλος »

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
15747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23 Μαρτίου 2011, 17:52:03
από anastasios theodoridis
1 Απαντήσεις
12801 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Μαρτίου 2012, 20:06:27
από Argirios Argiriou
0 Απαντήσεις
2184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29 Ιουνίου 2012, 19:48:42
από Argirios Argiriou
31 Απαντήσεις
37789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18 Οκτωβρίου 2017, 15:53:33
από Medicine Man
0 Απαντήσεις
2545 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Σεπτεμβρίου 2013, 16:54:52
από Γιούλη