Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 14:30:25

Αποστολέας Θέμα: Εκλογές ΕΛΕΓΕΙΑ 2009  (Αναγνώστηκε 9201 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

11 Φεβρουαρίου 2009, 22:03:32
Απάντηση #15
Αποσυνδεδεμένος

Loumakis

Επώνυμοι
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Η δημιουργία νέου θεσμού που προτείνεις συνάδελφε,μόνο προβλήματα θα δημιουργήσει στον πολύπαθο χώρο μας.Τί θέλουμε? Αλλο επιστημονικο φορέα έκφρασης?Αλλαγή προσώπων?
Εμπρός μπές μπροστά,πες τις απόψεις σου,μάθε μας για τις γνώσεις που κουβαλάς απο το εξωτερικό,πείσε μας για την ορθότητα των θέσεων σου,κατέβα στις εκλογές  και διεκδίκησε την ψήφο μου.
Και αν διαπιστώσεις παρατυπία στις εκλογές,τότε βγές και πές το
Δέν είναι σωστό όμως να αποδυναμώνεις τον μοναδικό αναγνωρισμένο σύλλογο που μας εκπροσωπεί ,με κλεφτοπόλεμο...
   Το σωστό θα ηταν να πείς, συνάδελφε, τον σύλλογο που υποτίθεται οτι μας εκπροσωπεί. Γιατί στην πραγματικότητα εκπροσωπεί, προωθεί και προβάλλει μόνο όσους γενικούς γιατρούς έχουν προσφέρει "γήν και ύδωρ" στον Μποδοσάκη και την παρέα του. Μη μου πείς οτι δεν γνωρίζεις μία πλειάδα συναδέλφων που είναι άριστοι γενικοί γιατροί, στον κλινικό, ερευνητικό και εκπαιδευτικό τομέα, αλλά έχουν παραγκωνισθεί και περιθωριοποιηθεί απο τα δρώμενα του χώρου, διότι διέπραξαν το θανάσιμο αμάρτημα να μην  προσκυνήσουν και, άκουσον-άκουσον, να αντιταχθούν στις επιθυμίες του μεγάλου αρχηγού και της αυλής του. Αντίθετα, βλέπουμε συναδέλφους, που επιεικώς μπορούν να χαρακτηρισθούν μέτριοι, που διαρκώς προβάλλονται και προωθούνται στα συνέδρια, σεμινάρια, συμπόσια και τις ποικίλες επιτροπές της ΕΛΕΓΕΙΑ, επειδή έχουν το χάρισμα να υποκλίνονται διαρκώς εμπρός στον μεγάλο αρχηγό. (Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει οτι όλοι όσοι δραστηριοποιούνται μεσω της ΕΛΕΓΕΙΑ είναι μέτριοι και "γλείφτες". Κάθε άλλο. Υπάρχουν πολλοί άξιοι συνάδελφοι που δίκαια έχουν τα αξιώματα και τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν, όμως διαπράττουν το μέγα σφάλμα να θεωρούν, αφελώς, οτι δεν πρέπει να εναντιωθούν στον Μποδοσάκη "για το καλό και την ενότητα της ειδικότητας". Αυτά προς αποφυγή παρεξηγήσεων).
   Υπο αυτό το πρίσμα δεν θεωρώ καθόλου κακό, ούτε διασπαστικό του χώρου της Γενικής Ιατρικής, ούτως ή άλλως διασπασμένου, το να δημιουργηθεί ενα νέο σχήμα απο συναδέλφους άξιους και ικανούς, που διψάνε για επιστημονική δράση και ανέλιξη με αξιοκρατικά κριτήρια και ασφυκτιούν στο τρέχον καθεστώς της "καμαρίλας" και της δουλοπρεπούς υποταγής, στο οποίο, λόγω αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού, δεν είναι διατεθειμένοι να προσαρμοσθούν.
   Οσο για το θέμα των εκλογών της ΕΛΕΓΕΙΑ, που διαισθάνομαι οτι τις αντιμετωπίζεις με μέγα σέβας για τη δημοκρατική αντιπροσωπευτικότητα της διαδικασίας, θεωρώ πολιτικά μυωπικό να μη βλέπει κανείς οτι έχουν καταντήσει μια διαδικασία δημοκρατικοφανούς "ξεπλύματος" της απολυταρχικής χειραγώγησης της Γενικής Ιατρικής απο τον Μποδοσάκη και την παρέα του. Σκέψου γιατί γίνονται παγίως στη Χαλκιδική (με μία εξαιρεση), διάβασε τα άρθρα του καταστατικού τα αφορώντα τον τρόπο εκλογής των μελών του Δ.Σ., που εξασφαλίζουν τον απόλυτο έλεγχο της σύνθεσης του απο τους κρατούντες και τότε θα συμφωνήσεις μαζί μου. Αλλωστε, ο αρχηγός ξέρει να τα βγάζει πέρα και στα πολύ δύσκολα, γράφοντας στα παλαιότερα των υποδημάτων του δημοκρατικές διαδικασίες και λοιπά κουραφέξαλα, που τις χρειάζεται μόνο για να ρίχνει στάχτη στα μάτια των αφελών. Να θυμίσω στους παλαιότερους και να γνωστοποιήσω στους νεότερους συναδέλφους, οτι στο παρελθόν δεν δίστασε να αναβάλει προγραμματισμένες εκλογές στα πλαίσια συνεδρίου της ΕΛΕΓΕΙΑ (1991) με φτηνά προσχήματα, στην πραγματικότητα επειδή μέτραγε τα "κουκιά" του και βγαίνανε λιγότερα απο "των άλλων". Τις μετέθεσε ενα μήνα αργότερα, με εδρα διεξαγωγής τη Θεσσαλονίκη, και το αποτέλεσμα εξασφαλισμένο...
   Οπως έχουν τα πράγματα, θεωρώ οτι ανταποκρίνεται καλύτερα στην πραγματικότητα η μετονομασία της ΕΛΕΓΕΙΑ σε "Εταιρεία διοργάνωσης συνεδρίων και σεμιναρίων Γενικής Ιατρικής "Μποδοσάκης ΕΠΕ". Θα είναι μία εντιμη παραδοχή εκ μέρους του Δ.Σ. της ΕΛΕΓΕΙΑ, αντι να καμώνονται οτι εκπροσωπούν ισότιμα ολους τους Ελληνες γενικούς γιατρούς.
 
"Οσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται, ζυγόν δουλείας άς έχωσι. Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία" (Ανδρέας Κάλβος, ωδή εις Σάμον)
   Συμπέρασμα: η πατρίδα δεν μπορεί να περιμένει σωτηρία απο ενάρετους δειλούς, θα πρέπει να το λέει και η καρδιά τους.

11 Φεβρουαρίου 2009, 23:31:55
Απάντηση #16
Αποσυνδεδεμένος

Ν.ΔΗΜΟΥ

Επώνυμοι
Στήν ουσια κ.Λουμάκη έκανες αυτό που ζήτησα να κάνει ο συνάδελφος Raptor ,βγήκες επώνυμα και καταγγηλες πρόσωπα και διαδικασίες που χωρίς τα μυωπικά γιαλιά μου διέκρινες.Μόνο που δεν έκανες το ίδιο σε συνελεύσεις τις ΕΛΕΓΕΙΑ που ήσουν παρόν,παρουσία του Μποδοσάκη και άλλων(π.χ.στην έκτακτη συνέλευση της Ενωσης προ 2ετίας στο Γενικό Κρατικό-τότε που ήμασταν 25 άτομα όταν παίζοταν το μέλλον της ειδικότητας μας, και που οι περισσότεροι που τώρα φωνάζουν ήταν ΑΠΟΝΤΕΣ) 
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Φεβρουαρίου 2009, 23:37:42 από Ν.ΔΗΜΟΥ »
ΓΕΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ

12 Φεβρουαρίου 2009, 00:49:41
Απάντηση #17
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Στήν ουσια κ.Λουμάκη έκανες αυτό που ζήτησα να κάνει ο συνάδελφος Raptor ,βγήκες επώνυμα και καταγγηλες πρόσωπα και διαδικασίες που χωρίς τα μυωπικά γιαλιά μου διέκρινες.Μόνο που δεν έκανες το ίδιο σε συνελεύσεις τις ΕΛΕΓΕΙΑ που ήσουν παρόν,παρουσία του Μποδοσάκη και άλλων(π.χ.στην έκτακτη συνέλευση της Ενωσης προ 2ετίας στο Γενικό Κρατικό-τότε που ήμασταν 25 άτομα όταν παίζοταν το μέλλον της ειδικότητας μας, και που οι περισσότεροι που τώρα φωνάζουν ήταν ΑΠΟΝΤΕΣ) 
Εγώ ήμουν εκεί Νίκο. Και το έκανα σε γενική συνέλευση. Τι κερδίζω; Εσύ που ήσουν; Συμφωνείς ή διαφωνείς με αυτά που λέει ο Πάνος; Γιατί εάν συμφωνείς σε περιμένω πιο ώριμο και όχι να θεωρείς καθένα καιροσκόπο με το καλημέρα.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Σίγουρα θα θυμάσαι Δημήτρη τι είχε γίνει προ 10 μηνών σε ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που είχαμε συμμετέχει.Ενας λαλίστατος εκπαιδευτής μας,που υπερηφανευόταν για την συμμετοχή του στις ζυμώσεις για την δημιουργία του ΕΣΥ,και όχι μόνο,που θεωρούσε επιτυχία του την καθιέρωση των πλασματικών εφημεριών επι Γεννηματα,μας κάλεσε μετά από τρείς ώρες μονόλογο να δραστηριοποιηθούμε μαζί του σε μια εταιρία για την ΠΦΥ που είχε φτιάξει...Αυτούς φοβάμαι Δημήτρη,τους καιροσκόπους, αυτούς που προσπαθούν να εκμεταλευτουν περιστάσεις και περιόδους ζυμώσεων...
Θα μου πείς δεν είναι όλοι ετσι.συμφωνοι,αλλά επιτρεψέ μου να είμαι λίγο επιφυλακτικός,αλλά βοήθησέ με να μην γίνομαι και καχύποπτος... 
Να είσαι σίγουρος ότι έχω βρει 4 διαφορετικές επιστημονικές εταιρίες στην ΠΦΥ που "στοχεύουν" ιατρους για μέλη. Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι γραμμένος ούτε ότι απαντώ στο κάθε κάλεσμα. Εγώ θα ήθελα να μου απαντήσεις λίγο πιο ευθέως σε κάτι πιο απλό:
Το 2001 άκουγα από τα χείλη του προέδρου της ΕΛΕΓΕΙΑ ότι οι ειδικευμένοι γενικοί ιατροί δεν φτάνουν τους χίλιους. Σήμερα έχουμε τουλάχιστον διπλασιαστεί. Πηγαίνοντας στις ημερίδες Παπαδάκη βλέπει κανείς τον κόσμο να αυξάνεται κάθε χρόνο. Στο Πανελλήνιο ιατρικό συνέδριο βλέπει τους γενικούς ιατρούς να πληθαίνουν και τις άλλες ειδικότητες να λιγοστεύουν. Πιστεύεις ότι γίνεται το ιδιο στο Πανελλήνιο Γενικής Ιατρικής; Και πως αιτιολογείς την απάντηση σου;
Σ' αυτό το φόρουμ, μπαίνουν κάθε μέρα 40 άτομα με account και 114 absolute unique visitors είναι το μικρότερο ημερήσιο νούμερο των τελευταίων 2 μηνών σύμφωνα με το google. Ξεκίνησε από 9 άτομα/ημέρα και σε 10 μέρες κλείνει ένα χρόνο λειτουργίας. Μήπως θυμάσαι με πόσα άτομα γινόταν απαρτία σε συνελεύσεις της ΕΛΕΓΕΙΑ;

Δεν έχω τίποτα να μοιράσω με την ΕΛΕΓΕΙΑ. Μακάρι να κάνει την δουλειά της και να την κάνει σωστά. Αλλά δεν κατέχει την αποκλειστικότητα. Ποτέ δεν την κατείχε γιατί απλά ποτέ δεν έκφρασε μεγάλο δείγμα γενικών ιατρών. Και αυτό δεν την κάνει μοναδική, και πρέπει να σεβαστούμε κάθε συνάδελφο της ειδικότητας μας. Το μέλλον δεν θα έχει μόνο μια επιστημονική εταιρεία είτε αργά είτε γρήγορα και όσο νωρίτερα το συνηθίσουν κάποιοι τόσο το καλύτερο. Είναι καθαρά θέμα χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: 12 Φεβρουαρίου 2009, 01:15:33 από Δ. Κουναλάκης »
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

13 Φεβρουαρίου 2009, 12:49:48
Απάντηση #18
Αποσυνδεδεμένος

Ν.ΔΗΜΟΥ

Επώνυμοι
- Και βέβαια ήμουν εκεί Δημήτρη(και σαν μέλος του ΔΣ Ενωσης),συμμετέχω εδώ και 13 χρόνια στις δραστηριότητες της Γ.Ι..Αλλωστε θα θυμάσαι ότι σε ένα από τα σχολεία της ΕΛΕΓΕΙΑ που παρακολουθούσαμε,γνωριστήκαμε(εκπαίδευση εκπαιδευτών αν θυμάμαι καλά)
-Σχετικά με την επιφυλακτικότητα μου να σου θυμίσω ότι και εσυ είχες αντιδράσει και δημόσια και σε κατ ιδίαν συξητήσεις μας στην προσπάθεια ορισμένων να ενεργοποιήσουν μια εταιρία σχετικά με την ΠΦΥ.Εκτός αν από τότε μετά απο σχετικό ψάξιμο, άλλαξες γνώμη,οπότε σε παρακαλώ πες μου για να το εξετάσουμε.
-καιροσκόποι υπάρχουν,τους βρίσκεις σε κάθε δραστηριότητα της καθημερινότητας.Είμαι ανοικτός σε κάθε τι ενδιαφέρον να το δώ.Καί φυσικά δεν είμαι δεμένος σε κανένα άρμα.Ελπίζω να το'χεις καταλάβει στο χρονικό διάστημα που με ξέρεις.
-όσο για το ερώτημα σου,το 2000 και λίγο πρίν όταν οι ΓΙ  ήτανλίγότεροι από 500 στα συνέδρια ήταν γραμμένοι  800 γιατροί,προφανώς άλλων ειδικοτήτων.Η αλλαγή που παραπάνω περιγράφεις προφανώς οφείλεται στην μή ανανέωση του συνεδρίου της ΕΛΕΓΕΙΑ,και στον μή εμπλουτισμό του με νέα θεματολογία,που ανάγκασαν τους ΓΙ να στραφούν σε άλλα συνέδρια.Νομίζω ότι έγινε αντιληπτό απο τους διοργανωτές το 2006 και κυρίως το 2007.Στό χέρι τους ειναι να βελτιωθεί.       
ΓΕΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ

19 Φεβρουαρίου 2009, 20:25:19
Απάντηση #19
Αποσυνδεδεμένος

Raptor

Ιατροί
Σεμινάριο για την τεχνική της αφήγησης του παραμυθιού

Ο τομέας Παιδαγωγικών του ΙΕΚ ΔΟΜΗ υποστηρίζει την διοργάνωση ενός νέου εξειδικευμένου σεμιναρίου για την τεχνική της αφήγησης του παραμυθιού, διάρκειας 12 ωρών.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία:
α. Να πειραματιστούν πάνω σε τεχνικές αφήγησης-μύθου-ιστορίας-παραμυθιού με αφορμή συγκεκριμένα έργα.
β. Να διερευνήσουν τον τρόπο με τον οποίο δημιουργούμε εικόνες και τις αναπαριστούμε με τον λόγο.
γ. Να ανακαλύψουν τις φωνές, τους ήχους και το χαρακτήρα των δρώντων - έμψυχων και άψυχων - προσώπων του παραμυθιού.
δ. Να μάθουν να χρησιμοποιούν το λόγο για να περιγράφουν, να εκφράζουν συναισθήματα, να κάνουν σχόλια, ώστε το κοινό να συμμετέχει στη δράση.
ε. Να συμμετέχουν σε αυτοσχεδιασμούς με στόχο την απελευθέρωση των συναισθημάτων, τη σωματική έκφραση, τη δυναμική λειτουργία της ομάδας.
στ. Να χρησιμοποιούν τη μνήμη σαν όχημα έκφρασης προσωπικών βιωμάτων.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε φοιτητές Παιδαγωγικών σχολών των ΑΕΙ, σπουδαστές του τμήματος Βρεφονηπιοκόμων των ΤΕΙ, σε σπουδαστές και αποφοίτους ΙΕΚ του τομέα Παιδαγωγικών, δασκάλους, βρεφονηπιοκόμους και παιδαγωγούς, καθώς και σε όσους ενδιαφέρονται για την τεχνική της αφήγησης. Εισηγήτρια του σεμιναρίου είναι η κ.  Ευδοκία Στατήρη, ηθοποιός - εκπαιδεύτρια θεατρικής αγωγής. Η έναρξη του σεμιναρίου θα πραγματοποιηθεί στις 10 Μαρτίου 2009.

Πληροφορίες παρέχονται στο ΙΕΚ ΔΟΜΗ, Χ. Τρικούπη 17, Αθήνα, τηλ.: 210-3800300, αρμόδια κα Βίκυ Καββαδά, e-mail: vkavvada@iekdomi.edu.gr.

"Success is getting what you want" "Happiness is wanting what you get"
"The secret of happiness is not found in seeking more, but in the capacity to enjoy less."

2 Απριλίου 2009, 16:30:43
Απάντηση #20
Αποσυνδεδεμένος

Γεώργιος Μπέλλος

Επώνυμοι
Αγαπητοι Συναδελφοι,
θετω υπ'οψη σας ενα  ερωτημα που μου-μας προεκυψε προσφατα: Πως ειναι δυνατον καποιος συναδελφος- μελος της ΕΛΕΓΕΙΑ να ενημερωνεται απευθειας για τις επομενες εκλογες της Εταιρειας(Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑΞΕ-ΓΙΑΤΙ?), ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΣΕ ΤΡΙΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, PERSONA NON GRATA(ΓΙΑΤΙ?) ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

2 Απριλίου 2009, 17:23:16
Απάντηση #21
Αποσυνδεδεμένος

Raptor

Ιατροί
Ελαβα σήμερα το εξής sms:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΑΚΤΙΚΗ Γ.Σ ΕΛΕΓΕΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 11/04 ΚΑΙ ΩΡΑ 11.00 ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ.
ΗΜΕΡ. ΔΙΑΤ. 1. ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 2. Δ.Σ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ.

Με άλλα λόγια το Σάββατο 11/4 έχουμε εκλογές..

ΥΓ: Εσείς πως κρίνετε αυτή την τροποποίηση (διότι η άποψή μου δεν θα είναι αντικειμενική)?
"Success is getting what you want" "Happiness is wanting what you get"
"The secret of happiness is not found in seeking more, but in the capacity to enjoy less."

2 Απριλίου 2009, 17:50:38
Απάντηση #22
Αποσυνδεδεμένος

Raptor

Ιατροί
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Αγαπητοι Συναδελφοι,
θετω υπ'οψη σας ενα  ερωτημα που μου-μας προεκυψε προσφατα: Πως ειναι δυνατον καποιος συναδελφος- μελος της ΕΛΕΓΕΙΑ να ενημερωνεται απευθειας για τις επομενες εκλογες της Εταιρειας(Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑΞΕ-ΓΙΑΤΙ?), ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΣΕ ΤΡΙΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, PERSONA NON GRATA(ΓΙΑΤΙ?) ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

Κύριε Μπέλλο,

Πραγματι φαίνεται πως έχει σταλεί από την ΕΛΕΓΕΙΑ email όπου σας θεωρούν PERSONA NON GRATA. Στο βαθμό που δεν είναι πρωταπριλιάτικό αστείο τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

"Success is getting what you want" "Happiness is wanting what you get"
"The secret of happiness is not found in seeking more, but in the capacity to enjoy less."

17 Απριλίου 2009, 14:12:02
Απάντηση #23
Αποσυνδεδεμένος

ManolisGP

Επώνυμοι
Το Σάββατο 11 Απριλίου 2009, έγινε Γενική Συνέλευση της ΕΛΕΓΕΙΑ στη Θεσσαλονίκη. Η ανακοίνωση της ημέρας συνέλευσης έγινε και σε έμενα με SMS στις 2/4/2009 από άγνωστο αποστολέα (πιθανολογώ από την ΕΛΕΓΕΙΑ). Ο τρόπος ενημέρωσης με SMS είναι από τους πιο σίγουρους για να διαβαστεί από αυτόν που το λαμβάνει. Δυστυχώς όμως αν και μένω στη Θεσσαλονίκη, στην πόλη που θα γινόταν η γενική συνέλευση, δεν μπόρεσα να παρευρεθώ καθώς εφημέρευα (τα προγράμματα των εφημεριών βγήκαν γύρω στις 20 Μαρτίου). Σε συζήτηση με συνάδελφο έμαθα πως στη συνέλευση αυτή συμμετείχαν 100 με 120 άτομα και έγιναν εκλογές. Μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα;
Θα ήταν ενδιαφέρον να είχαμε μία πλήρη ενημέρωση από κάποια ή κάποιον συνάδελφο από τους παρευρισκόμενους.
Όπως και να έχει το πράγμα, κατά τη γνώμη μου, η πραγματοποίηση της συνέλευσης με θέματα απολογισμός και αρχαιρεσίες εντός του Πανελληνίου Συνεδρίου Γενικής Ιατρικής θα έδινε την ευκαιρία για συμμετοχή περισσότερων συναδέλφων στη διαδικασία αυτή.


Μανόλης Σμυρνάκης
Ειδικός Γενικής Ιατρικής
ΠΙ Βάβδου - Χαλκιδική
« Τελευταία τροποποίηση: 17 Απριλίου 2009, 14:55:17 από Μανόλης Σμυρνάκης »

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
68 Απαντήσεις
26665 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17 Οκτωβρίου 2009, 13:53:10
από anastasios theodoridis
11 Απαντήσεις
6000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28 Μαρτίου 2017, 09:09:59
από GirousisN
0 Απαντήσεις
2159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 6 Μαΐου 2014, 21:32:14
από Argirios Argiriou
1 Απαντήσεις
3815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Οκτωβρίου 2014, 17:33:17
από Gatekeeper
7 Απαντήσεις
13590 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12 Νοεμβρίου 2015, 00:56:47
από thepap