Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 16:23:35

Αποστολέας Θέμα: ΥΠΟΜΝΗΜΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΩΝ- ΕΛΕΓΚΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ  (Αναγνώστηκε 11788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

14 Οκτωβρίου 2019, 09:30:19
Αναγνώστηκε 11788 φορές
Αποσυνδεδεμένος

dshmarina


 Παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος που έχει καταθέσει υπόμνημα στους ελεγκτές δημόσιας διοίκησης,
θα ήθελα να μου εξηγήσει πώς δομείται το εν λόγω έγγραφο προς τη συγκεκριμένη υπηρεσία και ποιά είναι η διαδικασία
που ακολουθεί ένας γιατρός-Επιμελητής Α του ΕΣΥ. Προτίθεμαι να καταθέσω ανάλογο έγγραφο μιας και οι προφορικές και έγγραφες αιτήσεις μου προς τη Διευθυνση Ιατρικής Υπηρεσίας,  τον Διευθυντή Χειρουργικού Τομέα και τη Διοίκηση του Νοσοκομείου μου σχετικά με την διακριτική και επιθετική συμπεριφορά που δέχομαι στο Τμήμα μου από ανώτερό μου έπεσαν στο κενό.\Σας ευχαριστώ.

14 Οκτωβρίου 2019, 15:26:02
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Αδαμάντιος Σκούφαλος


Ένα έγγραφο όπως όλα τα άλλα, πάνω δεξιά ημερομηνία, αποστολέας αριστερά με πλήρη στοιχεία επικοινωνίας, αποδέκτης δεξιά, μετά θέμα και από κάτω αναλύετε την υπόθεσή σας. Αν επισυνάψετε έγγραφα τα αναφέρετε επιγραμματικά αριθμημένα ως συνημμένα στο τέλος του εγγράφου και μέσα στο κείμενο τα αναφέρετε με τον αριθμό τους.
Π.χ. στο τέλος (μετά την υπογραφή σας) γράφετε
Συνημμένα:
1. Έγγραφό μου προς τον διευθυντή της κλινικής με αριθμό πρωτοκόλλου τάδε"
2. Έγγραφό μου προς τον διευθυντή ιατρικής υπηρεσίας με αριθμό πρωτοκόλλου τάδε.
κ.ο.κ.
και στα έγγραφα που επισυνάπτετε γράφετε στο καθένα πάνω τον αριθμό του, π.χ. στο έγγραφο προς το διευθυντή θα γράψετε πάνω χειρόγραφα "συνημμένο 1" κ.ο.κ.

Ενώ μέσα στο κείμενο αν αναφέρεστε στο έγγραφο π.χ. γράφετε: "Στις τάδε του μήνα κατέθεσα έγγραφη αναφορά στον διευθυντή της κλινικής (συνημμένο 1) για το οποίο δεν έλαβα απάντηση"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
7809 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26 Μαΐου 2010, 20:15:56
από anastasios theodoridis
0 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10 Νοεμβρίου 2011, 00:30:02
από Argirios Argiriou
1 Απαντήσεις
3369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Μαΐου 2013, 08:47:18
από Argirios Argiriou
7 Απαντήσεις
4751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Νοεμβρίου 2013, 15:40:49
από Denominator
0 Απαντήσεις
3047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Νοεμβρίου 2013, 16:02:34
από Argirios Argiriou