Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
28 Μαρτίου 2024, 11:28:50

Αποστολέας Θέμα: Ακυρωση αναλωσιμων διαβητη και αδυναμια εκ νεου συνταγογραφησης τους  (Αναγνώστηκε 53624 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

21 Απριλίου 2020, 17:08:11
Αναγνώστηκε 53624 φορές
Αποσυνδεδεμένος

silvertaur


Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!
Εκανα ενα λαθος στη συνταγογραφηση αναλωσιμων διαβητη, αλλα ενω εκανα κανονικα αμεσως μετα την ακυρωση (στην αναζητηση φαινεται ακυρωμενη η συνταγη), επιχειρησα να τα ξαναγραψω αλλα μου βγαζει μηνυμα πως συνταγογραφηθηκαν σημερα και αν τελικα το προχωρησω μου βγαζει μηνυμα πως υπαρχει επικαλυψη πλεον των 5 ημερων με προηγουμενη γνωματευση (αλλος δεν εχει γραψει,εγω εβαλα τον ασθενη σημερα στο μητρωο).

Γνωριζει καποιος πως μπορει να ξεπεραστει αυτο το θεμα, το οποιο ειναι εξαιρετικα περιεργο;;;

3 Ιουνίου 2020, 14:23:34
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

pzogr


Πέρασε ο καιρός, αλλά επειδή μου έτυχε και βρήκα τι έφταιγε το λέω για τους επόμενους τυχερούς, που θα πέσουν σε μία από τις παγίδες του edapy. Αυτό μπορεί να γίνει επειδή υπάρχει καταχωρημένη μελλοντική συνταγή πχ η 2η και 3η εκτέλεση ενός εξαμήνου, που δεν ακυρώνονται αυτόματα με την ακύρωση της 1ης συνταγής όπως θα περίμενε κανείς, αλλά δεν φαίνονται και στην αναζήτηση αν δεν βάλεις τις ημερομηνίες της αναμενόμενης εκτέλεσης. Άρα αυτό που πρέπει να γίνει είναι να ακυρωθούν όλες οι συνταγές.

8 Ιουνίου 2020, 18:14:48
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

drmaven


Είσαι φοβερός!

Η παραπάνω λύση ισχύει και για υλικά οστομιας κλπ

Χρησιμοποιείτε την αναζήτηση με το σκέτο φακό (όχι το γκρι φακό), και βάζετε τελική ημερομηνία 5-6 μήνες αργότερα. Και μετά ακυρωνετε μια μια τις συνταγές.

Tip: σε μια καρτέλα του chrome χρησιμοποιηστε μια λάθος συνταγή ως διπλοτυπη για να τη διορθωσετε και πριν την αποθήκευση, σε άλλη καρτέλα ακυρωστε τις λάθος συνταγές.

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Ιουλίου 2009, 14:12:59
από Raptor
3 Απαντήσεις
11268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19 Ιουλίου 2012, 07:58:20
από Αδαμάντιος Σκούφαλος
31 Απαντήσεις
37789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18 Οκτωβρίου 2017, 15:53:33
από Medicine Man
0 Απαντήσεις
4067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Μαρτίου 2014, 08:07:10
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
66880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 8 Ιανουαρίου 2023, 22:54:09
από Argirios Argiriou