Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΙΑΤΡΟΥ - Επανεμφάνιση

(1/5) > >>

Ορθοπαιδικός:
   Σήμερα (αν και το έγγραφο έχει ημερομηνία 14/5/20) επανεμφανίστηκε η "ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΙΑΤΡΟΥ" (Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος).
   Εκτός από τα γνωστά ποσοστά γενοσήμων και κόστος συνταγογράφησης κλπ μου έκανε εντύπωση η εμφάνιση "MAX Ποσοστό εκτελέσεων σε ένα Φαρμακείο" καθώς και "MAX Ποσοστό Εμβαλαγίων μιας Εταιρίας"
   Επίσης ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΛΗΘΟΣ ΙΑΤΡΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ  2228 (ορθοπαιδικοί)
              ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΛΗΘΟΣ ΙΑΤΡΩΝ :   40.059
   για να ξέρουμε και πόσοι είμαστε....

 ΥΓ: Η ανάλυση φαίνεται στις Ιατρικές υπηρεσίες (όπου εκδίδουμε γνωματεύσεις ΕΚΠΥ για Φ/Θ, ορθοπαιδικά, αναλώσιμα κλπ)
   Αν θέλετε γράψτε και πόσοι είμαστε άλλων ειδικοτήτων (εγώ βλέπω μόνο αριθμό ορθοπαιδικών)

WebGP:
Γενικοί/Οικογενειακοί Ιατροί 3176 λέει.

Ώπα παιδιά, πιο πολλοί κι από τους ορθοπεδικούς γίναμε;

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ZArk:
Καλησπέρα και σε εσάς είναι όλα "στο κόκκινο" ή μόνο εγώ έχω ξεφύγει; Ξέρετε αν μας το ανακοινώνουν για πιθανά πρόστιμα; Σαν Γενικός Ιατρός του ΕΣΥ δεν μπορώ να αρνηθώ συνταγογραφήσεις και πολλές φορές φτάνουν και συνταγές από τα επείγοντα των νοσοκομείων, σε απλή συνταγή για να γραφτούν ηλεκτρονικά. Μπορούμε να αρνηθούμε την εξυπηρέτηση των πολιτών;

iceman:
Παιδιατροι 3.110

WebGP:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα και σε εσάς είναι όλα "στο κόκκινο" ή μόνο εγώ έχω ξεφύγει; Ξέρετε αν μας το ανακοινώνουν για πιθανά πρόστιμα; Σαν Γενικός Ιατρός του ΕΣΥ δεν μπορώ να αρνηθώ συνταγογραφήσεις και πολλές φορές φτάνουν και συνταγές από τα επείγοντα των νοσοκομείων, σε απλή συνταγή για να γραφτούν ηλεκτρονικά. Μπορούμε να αρνηθούμε την εξυπηρέτηση των πολιτών;

--- Τέλος παράθεσης ---

Τώρα είναι ευκαιρία να σταματήσουν τα ραβασάκια από τους "μεγαλογιατρούς" των νοσοκομείων.
Προσωπικά τα παίρνω, γράφω απάνω ακόμα κάποια φάρμακα ή εξετάσεις και τους το δίνω πίσω λέγοντας, ξέχασε πες του να σου γράψει κι αυτά.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση