Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
26 Απριλίου 2024, 22:31:30

Αποστολέας Θέμα: Το είδα και αυτό.....  (Αναγνώστηκε 6820 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

28 Ιουνίου 2012, 01:14:59
Αναγνώστηκε 6820 φορές
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Τελικά όλα μπορείς να τα δεις στην ζωή σου....
Έχω γυρίσει 16 χώρες, και μάλιστα χώρες που πεινάνε και συχνά μια μπαμπεσιά μπορεί να σου την κάνουν, αλλά και αυτό το έζησα τελικά στην Ελλάδα.
Είμαι Κέρκυρα, κάθισα απόψε να φάω σε ένα κεντρικό μαγαζί και οφείλω να ομολογήσω ότι πρώτη φορά μου χρέωσαν την μπύρα που με κεράσαν (ναι το είπαν ότι την κερνάνε) με το ζόρι (και δεν την ήπια φυσικά) όταν τους παραπονέθηκα για το εντελώς παράλογο της καθυστέρησης του να σερβίρουν την παραγγελία..... Ακόμη και οι Αιγύπτιοι, ακόμη και οι Μαλτέζοι (απόγονοι των πειρατών γαρ) όταν κερνούσαν κάτι, δεν το χρέωναν....

Φυσικά για απόδειξη ούτε λόγος... Σκέφτομαι να ξαναπάω αύριο να το βγάλω μια φωτογραφία αυτό το μαγαζί.... έτσι για ενθύμιο...

Δυστυχώς, η κα Λαγκάρτ έχει απόλυτο δίκιο..... Την τελευταία εβδομάδα, πέρασα από Αθήνα, Βόλο, Καλαμπάκα, Ιωάννινα και μπορώ να σας πω με σιγουριά ένα πράγμα. Ζήτημα να πήρα απόδειξη για τα μισά μου έξοδα. Λίγοι (ίσως και ρομαντικοί) και οι μεγάλες επιχειρήσεις (ξέρεις αυτές που κατηγορεί η Παπαντάμα αλλά το παμε δεν τις αγγίζει ποτέ) κόβουν αποδείξη για το προϊόν ή την υπηρεσία που αγοράζεις.....
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

29 Σεπτεμβρίου 2012, 06:24:29
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

alex52


Καλή η πιπίλα της φόρο-διαφυγής του ψιλικατζή ώστε να περνάνε όποια μέτρα θέλουν... και σύντομα μας έρχεται η ηλεκτρονική κάρτα ελέγχου.

Με ΦΠΑ στο 23% και φορολογώντας και τον αέρα που αναπνέεις τι περιμένουν να γίνει;

Για τους εφοπλιστές οι οποίοι πληρώνουν 0% φορολογία  και μεγαλοκαρχαρίες που βγάζουν έξω τα εκατομμύρια μαύρα και αφορολόγητα δεν είπαν κάτι έτσι;
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος, Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

7 Αυγούστου 2013, 21:44:40
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

thepap



Χάθηκε το στοίχημα παλικάρια!..

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Εγώ εδώ και πολύ καιρό σε όποιο κατάστημα δεν μου δίνει απόδειξη αν δεν τη ζητήσω απλά δεν ξαναπατάω.
« Τελευταία τροποποίηση: 7 Αυγούστου 2013, 21:57:41 από thepap »

7 Αυγούστου 2013, 23:42:17
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

timex


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Χάθηκε το στοίχημα παλικάρια!..

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Εγώ εδώ και πολύ καιρό σε όποιο κατάστημα δεν μου δίνει απόδειξη αν δεν τη ζητήσω απλά δεν ξαναπατάω.

Αν συνεχίσεις έτσι σε λίγο δε θα έχεις που να πας...

8 Αυγούστου 2013, 00:02:37
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

thepap


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


Αν συνεχίσεις έτσι σε λίγο δε θα έχεις που να πας...

Ψάχνοντας βρίσκεις. Αν κάναμε όλοι το ίδιο θα μας κυνηγούσαν όλοι με τις αποδείξεις στο χέρι.  :)

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
30618 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 1 Νοεμβρίου 2008, 00:13:22
από Argirios Argiriou
6 Απαντήσεις
87410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22 Μαΐου 2013, 08:38:38
από Argirios Argiriou
4 Απαντήσεις
2916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Δεκεμβρίου 2014, 21:33:15
από Δημήτρης Μακρέας
1 Απαντήσεις
8890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Φεβρουαρίου 2015, 18:57:24
από Δ. Κουναλάκης
0 Απαντήσεις
41260 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14 Οκτωβρίου 2021, 09:56:58
από Argirios Argiriou