Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
6 Ιουνίου 2024, 11:23:02

Αποστολέας Θέμα: medisto  (Αναγνώστηκε 26842 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13 Σεπτεμβρίου 2013, 09:59:02
Απάντηση #60
Αποσυνδεδεμένος

kasperghost


καταρχάς είμαι σοχ και δευτερον το κοιτάω και από άποψη ασφάλειας.. προς το παρον γνωρίζω οτι για τους γιατρούς δεν υπάρχει API και μόνο για τους φαρμακοποιούς.. Αν υπάρχει bug που το εκμεταλεύονται ή αν όλα γίνονται νόμιμα. Επειδή ποτέ δεν ξέρεις a little research never harms... :P
Έπειτα είδα την υλοποίηση του medisto η οποία έχει γίνει σε .NET περιβάλλον με μπόλικες ενσωματώσεις στον κώδικά τους κώδικα open source και το background work να το υλοποιεί στην μηχανή του firefox/chrome;
Για τέτοιες υλοποιήσεις υπάρχει και η αποδοχή εδώ της ηδίκα σχετικά αλλά επειδή API δεν το βλέπουμε σύντομα, προσπαθώ να βοηθήσω κάποιον γνωστό μου γιατρό για να βγάζει πιο γρήγορα αποτελέσματα σε επαναλαμβανόμενες διαδικασίες και δεν σκοπεύω να φτιάξω ένα ολοκληρωμένο project - full υλοποίηση παρά κάτι πολύ μικρότερο σαν μικρός αυτοματισμός κάποιων διαδικασιών.
Ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια σου.
ΥΓ. τα όποια προβλήματα χρηστικότητας-απόκρισης του συστήματος τα έδωσα εσωτερικά στους προγραμματιστές - υπεύθυνους του έργου και η απάντηση που πήρα ήταν ας μη πώ τι... γι αυτό και θέλω να φτιάξω κάτι το οποίο θα βοηθήσει τόσο εμένα όσο κι άλλους... Τέσπα να'σαι καλά και καλή συνέχεια.. :)

Λέξεις κλειδιά: medisto med-express 
 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
medisto-medexpress

Ξεκίνησε από NewGP ΕΟΠΥΥ

2 Απαντήσεις
6002 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31 Μαρτίου 2017, 21:11:29
από Argirios Argiriou