ΠΦΥ -Εκπαίδευση > Συνέδρια - Εκπαιδευτικές συναντήσεις

ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ-ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΓΕΝΙΚΩΝ ΙΑΤΡΩΝ

<< < (4/19) > >>

Harper:
Ξερεις,το να προσπαθεί να σβήσει καποιος τη φωτιά ανάβοντας άλλη μια είναι και αυτό είναι  μια τεχνική...απλά δεν είναι το στυλ μου.

θα to θεωρούσα πιο polliticaly correct αν έσβηνες το μήνυμά μου και πριν λάβεις το εκωφαντικό "ευχαριστώ" του ΑΡΗ μου ζητούσες για λόγους fair play να ζητήσω συγγνώμη θεωρώντας ότι ξεπέρασα κάποια όρια σε σχεσή με τους κανόνες του φόρουμ.
Αυτό που κάνεις όμως,δηλ. το να κλείνεις το μάτι ταυτόχρονα και στον ΑΡΗ και σε εμένα(με τις αναφορές σου σε λήψη ειδικότητας από παθολόγους στην ενότητα humor)μου θυμίζει έντονα το διαίρει και βασίλευε και είναι μια μάλλον θολωμένη θέση και κατά την ταπεινή μου αποψη δεν χαρακτηρίζει άτομο που αξίζει το σεβασμό μου.Αλλά αυτό αφορά και πάλι εμένα...

Αν ο ΑΡΗΣ σου έστειλε προσωπικό μήνυμα μπορώ να καταλάβω.Αν λειτούργησες αυτόνομα τότε σε αφήνω στην κρίση των υπολοίπων...

Σε παρακαλώ απλά να διαγράψεις το μήνυμά μου και αν πρόσβαλα τον ΑΡΗ λειτουργώντας με εμπάθεια ζητώ συγνώμη για τη δημοσιοποίηση των συναισθημάτων μου όχι όμως και για τα ίδια τα συναισθήματά μου.
Δε σβήνω εγώ το μήνυμα που έστειλα γιατί το fair play απαιτεί όσοι διαβάσουν το παρόν μήνυμα να δουν και αυτό που προηγήθηκε.Επομένως το αφήνω στην κρίση σου σαν admin τασσόμενος με απόλυτη πειθώ στις επιθυμίες σου σαν admin και τους κανόνες του φόρουμ που πιθανά παραβίασα

Εχω μάθει στη ζωή μου να είμαι straight.Aυτο μου έχει στοιχήσει πολλάκις και ενίοτε το έχω μετανιώσει αλλά σίγουρα λιγότερο από οσο αν επέλεγα το δρόμο της διπλωματίας στην καθημερινότητά μου.Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κρίνεται από αυτές

mirto saritzoglou:
Σε κάποια ομιλία του ο κ. Δημητρης Κουβελας στο Α.Π.Θ σχεικα με την ειδικοτητα της γενικης ιατρικη ανεφερε ότι μπορει κανεις να εξειδικευτει-μετευκπαιδευτει (δεν θυμαμαι πως ακριβως το εθεσε) στη Φυσική Ιατρική Αποκατασταση. Γνωριζει κανεις κατι σχετικο?
Ευχαριστώ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ:
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους  βρίσκομαι στο τέλος της ειδικότητας και θέλω να κάνω εξειδίκευση στην γηριάτρικη όμως η σημερινή επίσκεψη μου στην διεύθυνση επαγγελμάτων υγείας  με μπέρδεψε παρά με βοήθησε . Στην ερώτηση μου για τις εξειδικεύσεις μου είπαν ότι δεν υπάρχει σχετική απόφαση για την Γενική Ιατρική σχετικά με τις εξειδικεύσεις σε διάφορα τμήματα και ότι ακόμα και αν κάποιος διευθυντής μου υπογράψει κάποιο χαρτί παρακολούθησης αυτό δεν προσμετράει στον τίτλο μου δηλ. Γένικος  Ιατρός – Γηρίατρος ή π.χ Γενικός Ιατρος –Διαβητολόγος  για να το χρησιμοποιήσω στο ιατρείο μου. Οπότε και η ερώτηση μου που μπορώ να κάνω την εξειδίκευση της Γηριατρικής στο εξωτερικό δεν μπορούσε να απαντηθεί γιατί δεν υπάρχει σχετική απόφαση που να ορίζει ποια νοσοκομεία είναι κατάλληλα και ποια όχι για την απόκτηση κάποιας εξειδίκευσης πλην των υπερήχων.Παρακαλώ πολύ στην βοήθεια σας γιατι πελάγωσα και έχω και διάβασμα μπροστά μου . Ευχάριστω.

Ν.ΔΗΜΟΥ:
Για την Γηριατρική ο καταλληλος για να σας ενημερώσει εινα ο κ. Σπαθαράκης  Γιώργος  Γενικός Ιατρός-  ΓΗΡΙΑΤΡΟΣ  Δ/της Κ.Υ. ΙΤΕΑΣ

Harper:
Θα παρακαλούσα τον κ Κουναλάκη να σβήσει τα μηνύματα μου σε αυτή την ενότητα που καταφέρονται εναντίον του @ΑΡΗ γιατί ομολογουμένως γράφηκαν τότε υπό κατασταση συναισθηματικής φόρτισης -προκατάληψης και καχυποψίας προς ένα νέο-μαχόμενο-διεκδικητικό και αλλότριας ειδικότητας user-συνάδελφο.
Έκτοτε όμως και διαβάζοντας περιοδικά τον @ΑΡΗ έχω αναθεωρήσει και αισθάνομαι άσχημα για όσα έγραψα τότε!

Νομίζω ως παθών και μετανοημένος --και όχι ως δήθεν σοφός --πως καλό θα είναι που και που να διαβάζουμε πράγματα που έχουμε γράψει στο παρελθόν και καλό θα είναι να τα καταδικάζουμε αν δε μας αντιπροσωπεύουν πλέον.Είμαστε άνθρωποι και τα λάθη είναι στη φύση μας.Προσωπικά έτυχε να διαβάσω σήμερα τα όσα είχα γράψει παλαιοτερα επειδή χρειάστηκε να βρώ το ΦΕΚ μετεκπαιδεθυσης Γ.Ι..

Αυτά από μένα και ταυτόχρονα μια συγγνώμη στον @ΑΡΗ έστω και καθυστερημένα!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση